Кілька тисяч християн різних конфесій минулої неділі зібралися на Хресну дорогу

Автор:     Опубліковано: 18 Квітня 2016 о 18:46    564 переглядів

Загальноміська Хресна дорога у Тернополі зібрала тисячі представників різних християнських конфесій. Вже традиційно, від стації до стації, хрест несли представники різних суспільних категорій, серед них і військові.

ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Вони є на передовій, захищають нашу Батьківщину, вони також несли цей хрест. Тому що той хрест, який вони там несуть, очевидно, для нас є хрестом тут. Бо ми тут, на місці, повинні також будувати ту Україну, яку вони там здобувають. Для нас тут війна продовжується, тому що подолати корупцію, подолати власний гріх, дійсно, збудувати чесне, справедливе суспільство – це війна наша тут. Їхня ж війна, там на Сході, очевидно є, захистити наше життя, наших жінок, наших матерів, нашу територіальну цілісність».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Цього року ця хода є особливою, тому що вона відбувається в період війни, і тому я думаю, що в цей рік всі молитви будуть спрямовані в першу чергу за мир, за те, щоб Бог дарував мужність і відвагу нашим солдатам. Ми знаєм багато прикладів з історії, коли щира молитва відвертала біду, зупиняла ворога і тому я думаю, що молитви мільйонів українців спільно з мужністю і відвагою наших солдатів – це те, що потрібно сьогодні нашій державі, це те, що може дати нам перемогу».

Окрім військових та чиновників, хрест несли представники церкви, медики, освітяни. Традиційно, участь у заході взяли пластуни.

ОЛЕКСАНДР, пластун:

«Я приймаю участь у Хресній дорозі, тобто ми вшановуємо пам’ять тим Героям України, які боролися за нашу незалежність. Важливо, тому що потрібно пам’ятати тих, хто, ну, творив історію».

Долучились до Хресної ходи і журналісти. Олег Удич – один із тих, хто ніс хрест, представляючи тернопільську ЗМІ-спільноту.

ОЛЕГ УДИЧ, журналіст, долучився до Хресної ходи:

«Традиційно журналісти об’єднують в такий день свої зусилля для того, щоби взяти участь в цьому спільному заході і показати свою згуртованість, показати своє бажання міняти світ на краще, показати ті речі, які десь виходять за межі журналістики, а більше входять в межі людяності, в межі послуху, в межі релігії».

ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Кожен християнин, який живе духом Божим, очевидно розуміє, що його сила полягає в його вірі. І якщо Христос є з нами, то хто може бути проти нас? Власне, сьогодні нам потрібно дуже багато тої єдності довкола християнських цінностей, коли Господь нам дає силу. Коли дивлячись на наше безсилля і, можливо, кволість нашого розуму чи наших інших здатностей, ми розуміємо, що Господь може доповнити нас тою силою, яка нам потрібна, щоб вистояти в той час війни, який ми зараз маємо».

До слова, долучилися до Хресної дороги у Тернополі 120 священиків, а хрест, який почергово несли під час ходи, важить 80 кілограм.

 

залишіть коментар