На реконструкцію Тернопільської дамби потрібно 30 мільйонів гривень

Автор:     Опубліковано: 5 Квітня 2016 о 19:11    593 переглядів

Дамба Тернопільського ставу – шлях, який бруківкою з’єднує масив Дружба із Центром. Дорога тут вже давно має свої недоліки – шашкове покриття вибите і з впадинами, а дощеприймальні засмічені та замулені. Це не дивно, кажуть спеціалісти, адже збудували дамбу ще у післявоєнний період, а реконструювали її востаннє в 1979-му році.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«В даному випадку, ми говоримо про ту проблему, яка має ще й екологічні наслідки. Бо сьогодні питання стійкості цієї шлюзи достатньо є під сумнівом. Щоб ми розуміли, що зняття шару буде порядка на 1 метр. На 0,9 метра. Головна проблема яка? Погана основа. Чому крива дорога? Тому що основа формувалася з 1945-го року, за рахунок залишків будівель післявоєнного періоду».

Проект реконструкції дамби розробляли спеціалісти по гідротехнічних спорудах у ПрАТ «Тернопільводпроект».

ЛАРИСА БОЯР, головний інженер проекту:

«Передбачена реконструкція гідротехнічних споруд. Це шлюзного моста і водонапуск в парк Топільче.  Також передбачено ремонт проїзної частини дамби Тернопільського ставу з новим дорожнім одягом і з водовідведенням».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«З ініціативи міста Тернополя, міського голови Тернополя, ми прийняли рішення конкурсною комісією щодо необхідності виділення певної суми коштів, зокрема, йдеться про виділення щонайменше 5-ти мільйонів гривень з боку Фонду регіонального розвитку Тернопільщини на реконструкцію цієї дамби, як важливої артерії комунікації в місті Тернополі».

З місцевого бюджету Тернополя також планують виділити гроші на ремонт – близько двох з половиною мільйонів гривень. За ці спільні кошти вдасться виконати лише частину робіт. Щоб реконструювати дамбу повністю – потрібна значно більша сума, розповідає Степан Барна. Він сподівається на допомогу народних депутатів у вирішенні цього питання.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«В даному випадку йдеться про суму 30 мільйонів гривень, якщо буде 30 мільйонів гривень, реконструкція буде охоплювати 630 метрів довжини, тобто полотнище дамби, відповідно від початку до кінця. Якщо не буде повної суми, то ми говорим про реконструкцію шлюза – це 5 мільйонів гривень. Ми сподіваємся на позицію депутатів Верховної Ради України, котрі можуть виступати ініціаторами виділення коштів по соціально-економічному розвитку для дамби у Тернополі».

Розпочати реконструкцію планують вже у червні, і якщо все йтиме за планом, то у вересні тернополяни матимуть оновлену дамбу.

залишіть коментар