На Тернопільщині діятиме благодійна літня школа

Автор:     Опубліковано: 12 Квітня 2016 о 18:50    683 переглядів

Навчання, екскурсії, майстер-класи з кулінарії –безкоштовно і англійською. На Тернопільщині цього літа планують відкрити благодійну школу. Днями охочі стати учнями проходили тестування.

Літню школу англійської мови для дітей із родин учасників АТО, переселЕнців, сиріт і студентів духовних семінарій на Тернопільщині організовують вже не вперше.

ІРИНА ІВАНКОВИЧ, директор благодійної літньої школи англійської мови

«Це вже друга благодійна школа англійської мови, яку товариство «Свята Софія» в Сполучених Штатах Америки організовує для дітей сиріт і дітей біженців з АТО, чиї батьки воюють в зоні воєнних дій, а також для семінаристів Тернопільської і Київської семінарії. До цього заходу долучилися також Тернопільська-Зборівська Митрополія, яка взяла цей захід під свій патронат».

Днями охочі стати учнями здавали тест з англійської, результати якого стануть критерієм поділу на групи.

ІРИНА ІВАНКОВИЧ, директор благодійної літньої школи англійської мови

 «Навчання ведеться на трьох рівнях: початковий, середній і вищий. Навчатимуть також інструктори з Америки, тобто носії англійської мови. І програма передбачає навчання граматики, розмовної мови, писання, розуміння писаного тексту, тобто всі аспекти англійської».

Ірина Іванкович зазначає, це не літній табір – це школа. Кожна група матиме свій підручник та програму. Навчання складатиметься з двох блоків: ранішнього і післяобіднього.

ІРИНА ІВАНКОВИЧ, директор благодійної літньої школи англійської мови

 «Головний аспект це є духовний. Тому що це є школа, яка є в дусі заповіту Патріарха Йосифа, для якого віра і наука були основами і тому в програмі завжди є ранішні і післяобідні молитви, розважання на вервиці, Хресна дорога і літургія англійською мовою».

Цьогоріч набрали двадцять двоє учнів із шести областей України. Дехто із них вже має досвід участі у цьому проекті з минулого року. Софія, родом з Донецька, запевняє, час у школі не був змарнованим, адже отримала, у першу чергу, хороші знання з англійської мови і нових друзів.

СОФІЯ МУХОВСЬКА, учениця благодійної літньої школи англійської мови

«Ми мали заняття в першій половині і в другій половині дня. Заняття були дуже цікавими для нас, не такі, як зазвичай ми привикли в школі. Викладачі вони були з Америки і вони з нами говорили виключно на англійській мові. І в цьому була так, як би сама цікавість, що ми спілкувались тільки англійською».

Волонтери-вчителі з Америки  будуть і цьогоріч, проте навчатимуть не лише англійської мови, але й допомагатимуть освоїти ази кулінарії.

ІРИНА ІВАНКОВИЧ, директор благодійної літньої школи англійської мови

 «Буде двоє волонтерів з Америки, тобто дві американки. Одна це вже є людина в досить зрілому віці, яка і навчатиме також випічки, вона професійний кухар. Інша особа це є молода людина, яка навчається в університеті, яка має українське коріння і властиво хотіла відчути оцей колорит Західної України, позаяк її дідусі, бабусі вихідці, власне, з Зарваниці».

Весь навчальний період, а це три тижні, учні житимуть на малій Батьківщині Йосифа Сліпого, у селі Заздрість Теребовлянського району.

залишіть коментар