Патрульні поліцейські за місяць роботи виписали штрафів на 520 тисяч гривень

Автор:     Опубліковано: 13 Квітня 2016 о 19:33    673 переглядів

209 патрульних поліцейських позмінно охороняють спокій та безпеку тернополян вже місяць.

ІВАН МИХАЙЛИШИН, рядовий патрульної поліції м.Тернопіль:

«На рахунок робочих днів – вони доволі цікаві. Робота почалася з 7-ї години ранку, тобто в нас, згідно з Законом України «Про Національну поліцію» ми повинні прибути в Управління патрульної поліції за годину до початку робочого дня. Сьогоднішній день розпочався з того, що нам довели інструктаж, які люди розшукуються, пропали безвісті і орієнтування».

Робоча зміна у патрульних триває 12 годин. Проте, розповідають, іноді доводиться затримуватися. Іван із напарником сьогодні заступили у піше патрулювання в районі автовокзалу.

ІВАН МИХАЙЛИШИН, рядовий патрульної поліції м.Тернопіль:

«Найбільш масовими порушеннями ПДР – це є перехід дороги пішоходами в непризначених для цього місцях. Тобто в зоні видимості пішохідного переходу люди нехтують своєю безпекою і переходять де попало».

Поліцейські зізнаються, люди не завжди добре реагують на зауваження.

ОЛЕКСАНДР ЛИЗУН, командир батальйону УПП у м. Тернопіль:

«Не всі жителі відносяться з розумінням до нашої роботи. Через що це відбувається? Я думаю, люди просто не звикли за 20 років, грубо кажучи, сумлінно дотримуватися Закону, деякі цього не розуміють. Але в більшості випадків люди входять в розуміння, не сперечаються з патрульними».

Також поліцейські розповідають, штрафують пішоходів не так часто. Більше намагаються проводити профілактичні бесіди. Свідками кількох стали і ми.

«- Є інший пішохідний перехід. Ви зараз наражаєте себе та Вашу дружину на небезпеку.

  • Ми усвідомлюємо своє порушення і готові понести покарання.
  • Дивіться, на рахунок покарання є 2 виходи: усне зауваження або штраф. Скажіть, будь ласка, що буде краще для Вас?
  • Перший варіант – усне зауваження.
  • І ви будете дотримуватись правила дорожнього руху? Тоді, до побачення. Не порушуйте ПДР».

«За таке порушення є штраф, а саме в розмірі 51-ї гривні. Скажіть, будь ласка, як Вам краще, щоб Ви зрозуміли і не порушували – обійтися усним зауваженням чи виписати штраф?

  • Я ж сказав, я вибачаюсь.
  • Вам достатньо усного зауваження?
  • Я тоже бувший працівник міліції.
  • Будете дотримуватися ПДР?
  • Ну, молодці. Добре, щасливо Вам! До побачення».

Щодо результатів роботи Тернопільської патрульної поліції за місяць, то тут цифри суттєві.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«На протязі місяця ми склали 1880 адмінматеріалів по порушеннях правил дорожнього руху, це в середньому вийшло на 520 тисяч гривень, сплачено близько 300 тисяч вже до державного бюджету по адмінматеріалах, які ми склали».

Окрім бюджету поповнились також і арештмайданчики.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«В нас вже доставлено близько 30 автомобілів на арештмайданчики. З них є автомобілі, які доставляли за керування транспортним засобом в стані сп’яніння, оформили ми 29 матеріалів по керуванню транспортним засобом в стані сп’яніння, з них 3 – в стані наркотичного сп’яніння».

Володимир Струк пояснив, не на всі порушення ПДР поліцейські мають змогу реагувати. До прикладу, швидкісний режим зараз по Тернополю не фіксують.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«В нас прийнятий законопроект, де швидкість буде фіксуватися в автоматичному режимі + в ручному режимі будем фіксувати, напевно, більше по дорогах обласного значення, бо насправді в Тернополі не таке дуже хороше дорожнє покриття, щоб тут швидко їздити, і особливо, дуже немає де швидко їздити».

Окрім роботи на вулицях, патрульні також виїжджають на сімейні сварки. Кажуть, основна причина таких ситуацій – алкоголь. За зміну мають в середньому від 3-х до 6-ти подібних викликів. Займаються й попередженням інших правопорушень.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заступник начальника УПП у м. Тернопіль:

«Також звертаємо увагу громадян на те, що в нас дуже поширено шахрайство з закордонними номерами, номерами закордонної реєстрації. Шахраї викрадають номера для отримання викупу, тому отакими листівками попереджуємо, працюємо з громадянами, в тому числі».

Також в поліцейському управлінні запевняють, скарги на своїх працівників обов’язково розглядають. Щодо порушень правил дорожнього руху – в тому числі.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«Є випадки, що патрульні поліцейські, люди скаржаться на правопорушення зі сторони патрульних поліцейських, тільки не забувайте – вони їздять з проблисковим маячком. Дуже часто вони в службових цілях порушують ті ПДР. Все чітко видно – в нас є планшети в кожній машині, в нас он-лайн режим, ми їх моніторимо. Всі їхні пересування, всі їхні розмови, швидкість, куди, що, для чого – все в нас є. Ми  перевіряємо інформацію, переглядаєм відео і тоді вже приймаєм рішення по перевірці».

 

залишіть коментар