Призовників, які ухилятимуться від військового обов’язку розшукуватиме поліція

Автор:     Опубліковано: 7 Квітня 2016 о 19:12    817 переглядів

В обласному військовому комісаріаті нагадують, строкова військова служба – це обов’язок, а не пропозиція.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник обласного військового комісара:

«Призив починається на строково-військову службу, і встановлено з 5-го травня по 30-те червня. Призиву на строково-військову службу підлягають всі юнаки, які під час призиву досягнуть 18-річного віку і старше, але не старше 27-річного віку. А відправка призваних буде здійснятися тільки особи, які на момент відправки досягнуть 20-річного віку, але не старше 27-ми».

Тобто, тим, хто досягнув призовного віку, але ще не може бути відправленим у військові частини, надаватимуть відстрочку до досягнення 20-річчя, у тому випадку, якщо вони не здобувають вищу освіту або не користуються правом на відстрочку за сімейними чи іншими, узгодженими обставинами, пояснюють у військкоматі.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник обласного військового комісара:

«Військовим комісаріатом, наголошую, буде виплачено перед відправкою в збройні сили призовнику грошова допомога в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат. Це по-перше. По-друге, по факту звільнення і постановки на військовий облік у районному або міському військовому комісаріаті також виплачується матеріальна допомога в розмірі 2 заробітної плати, але не військовим комісаріатом, а відділами соцзабезу».

Якщо призовник працює, то за ним зберігається його робоче місце, посада, заробітну плату також йому виплачують. А щодо тих, хто не з’являється за викликом на призовні дільниці, то їх чекає відповідальність. Згідно зі змінами в законодавстві, за ухильниками пильнуватиме поліція.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник обласного військового комісара:

«Покладено обов’язки розшуку, забезпечення доставки осіб на вимогу військових комісаріатів під час призиву чи здійснення мобілізації – ці обов’язки покладені на Національну поліцію. У разі, якщо за будь-яких обставин, повістка не надійшла, призовник зобов’язаний з’явитися до призовної дільниці у 10-денний термін. Сам, якщо повістка не надійшла, наголошую».

З нашої області на військову службу цьогорічного весняного призову очікують близько 360 строковиків.

залишіть коментар