Писанки на яйцях страуса можна побачити в художньому музеї

Автор:     Опубліковано: 21 Квітня 2016 о 19:01    360 переглядів

Писанки в художньому музеї – значить Великдень на порозі. Традиційну, уже 25-ту за рахунком, виставку розписаних яєчок відкрили у Тернополі. Директор музею розповідає, в експозиції представили як авторські роботи, так і писанки, характерні для різних регіонів України.

ІГОР ДУДА, директор обласного художнього музею:

«Мальованки, дряпанки, бісером, наприклад, аплікативно виконані яйця. Переважно, це курячі. Але в нашій колекції  є теж представлені і гусячі, перепелині. Ну і наша гордість – це чотири страусині яйця».

Традиційно, під час відкриття виставки, проводили майстер-класи.  Ігор Дуда зізнається, сам писанки не створює. А от чотирирічна Соломійка за писачок взялася з задоволенням.

СОЛОМІЙКА, учасниця майстер-класу:

«Я там намалювала такі крапочки. – А які там кольори є? – Жовтий, червоний і білий. – Тобі сподобалось? Будеш ще малювати? – Так, ще буду малювати».

Мистецтво створення крапанок дівчинка опанувала з легкістю. Майстер художнього писанкарства Марія Гайда, працює у центрі дитячої творчості, каже, Соломійка стала наймолодшою її ученицею. І додає, це ще раз доводить, що прикрасити таким чином великоднє яєчко можуть люди будь-якого віку.

МАРІЯ ГАЙДА, майстер народних художніх промислів художнього писанкарства

«Найменші дітки роблять з задоволенням. Це дуже простий такий спосіб, самий простий. І воно зразу яскраве яйце таке. Дуже дітки тішаться. Щасливі. – Ой, яке гарне! Ой, яке гарне! Яке би не вийшло, воно в кожної дитини саме краще».

Вперше взялася за писачок на майстер-класі й пані Ірина. Жінка зізнається, це заняття припало їй до душі і своє вміння вона обов’язково розвиватиме.

ІРИНА ГРИЧУК, учасниця майстер-класу

«Перший раз попробувала, як це тримати в руках, і я буду обов’язково розписувати. І дивитися різні узори, і може самій створювати. От так, якщо мені прийшло, то я так от і малюю, що мені прийшло зараз».

Щоб побачити різноманіття писанок в художньому музеї, у тернополян є ще кілька тижнів. Орієнтовно виставка триватиме до 10 травня.

залишіть коментар