Сьогодні у всіх церквах Східного обряду винесли Плащаницю

Автор:     Опубліковано: 29 Квітня 2016 о 20:07    1 145 переглядів

Великий піст на завершальному етапі, до свята Воскресіння Христового залишилося зовсім трохи. Сьогодні, у Страсну п’ятницю, в церквах винесли Плащаницю.

о. ІВАН СІЧКАРИК, священик церкви Пресвятої Трійці УГКЦ:

«Плащаниця – це є те полотно, в яке було загорнуто тіло Христа, коли Він був розп’ятий на хресті і помер. І маєм ту Туринську плащаницю, яка була взята з гробу Господнього і там є відбитки його тіла. Тому ми так з особливою пошаною і нашою вірою почитаємо, не саме полотно, але Господа, який був завернутий, і насамперед Господа, який вмер задля нашого спасіння».

У церкві Матері Божої Неустанної Помочі, що на бульварі Данила Галицького, цьогоріч за гроші, зібрані парафіянами храму придбали нову Плащаницю. На її винесення, сьогодні вранці прийшло чимало людей.

Черга охочих приступити до Плащаниці була і в Архикатедральному соборі.

ВОЛОДИМИР:

«Це самий важливий день в році. Страсна п’ятниця, коли Ісус Христос за наші гріхи, за гріхи людства себе віддав на хрест розп’яти. І це досить великі переживання, і я вважаю, що оце ж черга, її потрібно вистояти до кінця, подумати про це, а не просто пройти так».

ГАЛИНА:

«Це світлий день, напевно, якогось очищення, це покаяння, це надія на Воскресіння. Дуже багато в цей день ми, християни, вкладаємо змісту. І хочемо, і мусимо, якусь свою в цей день внести якусь свою маленьку часточку для того, щоб відбулося гарне свято у неділю, на яке ми всі очікуємо».

       Священики запевняють, найважливіше, у Страсну п’ятницю переосмислити своє життя та постановити собі змінитись на краще.

о. ІВАН СІЧКАРИК, священик церкви Пресвятої Трійці УГКЦ:

«Тому ми приступаємо і цілуємо тіло Христове до Плащаниці і в цей спосіб ми висловлюємо своє співчуття, свій жаль. Жаль, насамперед, за наші гріхи, тому що кожен гріх –  це є образа Господа Бога. І тому, коли ми приходимо до Плащаниці – ми не лише прийшли і пішли, але ми там перебуваємо, ми молимося, ми каємся ще за свої гріхи, ми аналізуєм  своє життя і ми пробуєм зрозуміти і бажаєм поправити те, що ми зле робимо».

До слова, приступити до Плащаниці можна буде ще завтра, у суботу. А у ніч на неділю її сховають у знак того, що Христос Воскрес.

залишіть коментар