Тернопільський драмтеатр потребує ремонту

Автор:     Опубліковано: 29 Квітня 2016 о 20:08    1 893 переглядів

Тернопільський академічний обласний драматичний театр десятки років тішить глядачів постановками та милує око перехожих. Проте, розповідають театрали, будівля вже давно потребує ремонту.

БОРИС РЕПКА, в. о. директора Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка:

«Коли дощ, то вся вода стікає по стінах, власне, стіни валяться. Ця вода тече аж до фундаменту і, власне, це дає осадку, і на сьогоднішній день ми маємо таку проблему – обсипаються стіни, тече дах – обсипаються стелі в театрі, і разом з тим, дає осадку. Особливо ця передня частина, яка от ближче до площі».

Заслужений артист України Борис Репка каже, щоб привести театр у належний стан потрібні чималі кошти. Театрали розуміють, зробити все і відразу не вдасться.

БОРИС РЕПКА, в. о. директора Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка:

«Всі труби, які були встановлені ще з 70-х років, системи пожежогасіння і системи опалення – вони є аварійними. Тобто вони протікають кожен час. Тут є такі труби, про які ми навіть і не знаємо – ми не можемо до них добратися, а вони затікають і під фундамент, через то дається осадка. Тому я й пропоную виділити кошти на ремонт системи опалення глядацької частини – біля 500 000 гривень».

Частину внутрішніх ремонтних робіт, яких потребувало приміщення драмтеатру, працівники зробили за власні кошти, розповідає Борис Репка. Тобто гроші, які мали б йти на костюми, декорації і таке інше, використали на ремонт санвузлів та гримерок. Проте, щоб впоратись із масштабнішими проблемами потрібні значно більші суми.

БОРИС РЕПКА, в. о. директора Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка:

«Бачте, як ми ліквідуємо аварії. Ставимо хомут отакий, щоб вода не протікала. Завтра, буквально, через якийсь час отут знов буде нова пробоїна, будем ставити ще один хомут. Отаких більше 90 хомутів по всьому периметру».

Через несправну сцену із репертуару театру довелось виключили частину вистав.

БОРИС РЕПКА, в. о. директора Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка:

«Я стою на кругу, на якому грають всі артисти, коли ми граємо виставу. Він крутиться. Зараз він є аварійний, він вже не крутиться, тобто він застопорений. Тому що він має таких 12 кругельцят, на яких цей круг крутиться. Зараз він є аварійний. В нас є такі вистави, в яких ми можемо обійтись без нього, але є, в яких неможливо. Тобто це половина вистав, яка проходить на тих кругах».

У театрі сподіваються, на черговій сесії обласної ради, яка має відбутися 12-го травня, їхні проблеми включать у порядок денний та виділять кошти на потреби драматичного театру, щоб він став комфортнішим та безпечнішим, як для театралів, так і для глядачів.

 

залишіть коментар