Тернопільщина має позитивні показники експорту, – Степан Барна

Автор:     Опубліковано: 12 Квітня 2016 о 18:47    473 переглядів

127 з половиною мільйонів гривень отримала Тернопільщина на соціально-економічний розвиток та реалізацію інвестиційних проектів у 2015-му. Про це повідомив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, підбиваючи підсумки року на посаді.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«З них 95 мільйонів гривень – це Фонд регіонального розвитку, 27 з половиною мільйонів гривень – субвенція на соціально-економічний розвиток і 5 мільйонів гривень – це державні капітальні вклади».

За ці кошти, розповідає Степан Барна, вдалося реалізувати низку проектів у сферах житлово-комунального господарства, енергозбереження, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, культури і спорту. Загалом провели будівництво, реконструкцію та ремонт 45 об’єктів.

В економіку області вкладено понад 3 з половиною млрд. гривень капітальних інвестицій. Один з важливих напрямків роботи – міжнародне співробітництво. Зі слів голови ОДА, протягом 2015 року Тернопільщину відвідали близько 30-ти іноземних делегацій. Цього року вже 17. У такий спосіб, стверджує Степан Барна, область намагаються відкрити для міжнародних інвестицій та показати потенційним партнерам, що економіка Тернопільщини може бути конкурентноздатною.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Це ми можемо зробити через одну обставину: коли ми це будемо робити спільно, створюючи умови для залучення інвестицій. Коли ми для потенційних делегацій, представників посольств будемо показувати, що Тернопільська область здатна до реформ, що Тернопільська область може змінювати себе і може створити добрі умови для того, щоб тут працював іноземний інвестор».

Завдяки співпраці з іноземними партнерами, запевняє голова ОДА, область має позитивні показники експорту.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«За січень-лютий 2016 року ми чи не єдина область в Україні, яка демонструє, перше, позитивне сальдо в 6 %, і це відбувається за рахунок відкриття ринків збуту Ірану, Індії, Китаю».  

Є здобутки, зі слів Степана Барни, і в галузях промисловості та сільського господарства. Зокрема, на Тернопільщині є 5 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 4 з яких  створені в рамках спільного проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Відновили роботу 3 спиртзаводи.

Не оминув увагою Степан Барна і тему реформи місцевого самоврядування. На Тернопільщині, нагадаємо, створили 26 територіальних громад, які об’єднують близько 170 населених пунктів. Це – найбільша кількість в Україні.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Той ресурс, який сьогодні у вигляді закону отримали територіальні громади, дає їм серйозні бюджетні надходження. Вперше за багато років більшість сіл Тернопільської області перевиконують бюджет. Хочу відзначити, що всі надходження з акцизу, чи то продажу алкоголю, чи то тютюну, 100 % залишаються в бюджеті громад. Земельний податок 100 % залишається в бюджеті громад».  

Одним із пріоритетів у реформуванні системи державного управління минулоріч став  розвиток електронного урядування. Волонтери безкоштовно створили веб-портал електронних послуг Тернопільської області. Також, серед іншого, область приєдналася до електронної системи публічних закупівель «ProZorro».

 

 

залишіть коментар