Тернопільщина виконала план по набору контрактників на 60 %

Автор:     Опубліковано: 4 Квітня 2016 о 19:00    584 переглядів

На 60 відсотків Тернопільщина виконала план по набору на контракну службу. Зокрема, кажуть в обласному військкоматі, хороший показник у таких містах як Бережани, Кременець, Чортків. Щодо районів, то єдиний, який виконав планове завдання на  100 відсотків – це Зборівський. Більш, ніж на 90 відсотків – Монастириський та Підгаєцький.  Втім, такими показниками можуть похвалитися не всюди.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Заліщицький район, який виконав завдання менше, ніж на 30 % по відбору мотивованих громадян. Чортківський район –  в районі 40 %. Місто – на 100 %, а район –  в районі 40 %. Тернопільський район – в районі 36 %. Ну і, на жаль, місто Тернопіль – теж не набрало навіть 50 %, трохи менше 50 % виконали планове завдання».  

Контрактна служба, запевняють у військкоматі, – це альтернатива мобілізації. Проводитимуть її чи ні – залежить від того, скільки контрактників наберуть.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Ставлення до обороноздатності держави починається з самого низу. З сільської, селищної ради, з громад новоутворених. Якщо вони нормально проведуть агітаційну роботу, знайдуть по одному, а в деяких – і два села можуть об’єднатися і знайти одного чоловіка мотивованого, який готовий захищати Україну – то і не треба буде проводити мобілізацію».

Зі слів Володимира Катинського, наразі у Тернопільській військовій частині є більше 1450 вакантних посад, і ще близько 500 – у Бережанах.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Це не тільки головні сержанти, не тільки командири гармат, не тільки навідники, розвідники, командири бойових машин, механіки, водії, і таке інше. Це і ремонтники, ремонтні спеціальності – 78 чоловік, музикантів – 7 чоловік, водіїв, якщо взяти в цілому за дві військові частини, то це 900 з лишнім чоловік тільки водіїв категорії C».     

Також потрібні кочегари, кухарі, лаборанти, зв’язківці,  діловод, швець, а ще – медичний персонал.

Тим, хто обере служу за контрактом, каже Володимир Катинський, гарантують стабільне грошове забезпечення. Зокрема, зі слів обласного комісара, мінімальна зарплата військовослужбовця складатиме трохи більше 7 тисяч гривень. Передбачена також щорічна відпустка, різноманітні додаткові виплати та компенсації, і низка інших соціальних гарантій та пільг.

 

залишіть коментар