Тернополян закликають перевірити свої родимки 

Автор:     Опубліковано: 22 Квітня 2016 о 19:11    736 переглядів

Любителям позасмагати на відкритому сонці і в соляріях, медики радять бути обережними. Сьогодні, до Дня меланоми, в обласному шкірно-венерологічному диспансері проводили обстеження усіх охочих.

За статистикою смертність від меланоми в Україні сягає більше 80%. Окрім того, щороку кількість пацієнтів із таким діагнозом зростає.

 ОЛЕКСАНДР ХАРА, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер»

«Вчені пов’язують це зі збільшенням агресивності ультрафіолету. Тобто, все-таки, якби ми не хотіли, складна екологічна ситуація, приводить до стоншення озонового шару і ми наближаємося за показниками розвитку по цих захворюваннях, злоякісних утворів шкіри, зокрема і меланоми, до тих показників, які колись були в теплих країнах».

Олександр Хара, запевняє, захворювання виліковне, проте  проблема полягає у пізньому виявленні. Тому медики радять пильніше придивитися до своїх родимок і за найменшої підозри звертатися до фахівців.

ОЛЕКСАНДР ХАРА, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер»

 «Починаються якісь зміни, оточуюча шкіра, найближча до цього висипання, вже може мати  таку форму неправильну, як кажуть фестончасту. Можуть починати просвічуватися кровоносні судини, може бути легка травматизація і виділяється краплинка крові. Це вже має насторожити».

Тим, хто значний час знаходиться на відкритому сонці, лікар радить, користуватися сонцезахисним кремом. Проте, варто пройти консультацію у лікаря, який допоможе підібрати засіб спеціально для вашого типу шкіри. Застерігає Олександр Хара, також любителів позасмагати в соляріях, адже це один із факторів ризику.

ОЛЕКСАНДР ХАРА, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер»

 «Все чого на шкірі не має бути, а воно з’явилося, воно має бути забране. Якщо ж не забрано, то має бути, принаймні, регулярне спостереження.  Хоча би двічі-тричі на рік піти до лікаря, зробити цю процедуру, яка займає буквально кілька хвилин ця діагностична процедура.  А далі спокійно жити або змінити дещо в своєму житті».

Олександр Хара наголошує, особливо уважними слід бути до шкіри дітей і чітко контролювати час перебування малечі під сонячними променями.

ОЛЕКСАНДР ХАРА, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер »

 «В світі є статистика, що більшості дітей, які в ранньому  дитинстві, скажімо до 5-ти років перенесли сонячні опіки, вони вже потрапляють в групу ризику по меланомі та інших злоякісних пухлинах шкіри в дорослому віці, пройде 20, 30,40 років і воно відгукнеться».

Ми перевірили на собі, діагностика, так звана дермоскопія, займає й справді кілька хвилин. Однак, якщо родимка викликає підозру, доведеться здавати додаткові аналізи.

До слова, дермоскопію в обласному шкірно-венерологічному диспансері проводять безкоштовно.

 

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!