У Кременецькій академії конфлікт через пост у соцмережі

Автор:     Опубліковано: 12 Квітня 2016 о 18:50    1 656 переглядів

Це Лідія Макаренко – викладач Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії. Жінка розповідає, останнім часом у неї – конфлікти на роботі. Запевняє, це через те, що вона викриває незаконну діяльність в навчальному закладі.

ЛІДІЯ МАКАРЕНКО, старший викладач кафедри методики викладання мистецьких дисциплін Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії:

«Все почалося з того, що була відкрита кримінальна справа в листопаді 15-го року по студентці заочної форми, яка перебувала за кордоном під час успішної здачі низки екзаменаційних сесій. Також та студентка була переведена на державну форму. І за цьою кримінальною справою, профспілка, яку я очолюю, спостерігала».

Пані Лідія каже, оскільки побоювались, що відповідальності за таке «навчання» ніхто не понесе і справу закриють, вона, як голова профспілки, звернулася в правоохоронні органи. У відповіді зазначили, що слідство ведеться. Цю інформацію Лідія Макаренко розповсюдила в соціальних мережах.

ЛІДІЯ МАКАРЕНКО, старший викладач кафедри методики викладання мистецьких дисциплін Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії:

«Це викликало страшний ажіотаж, на мене почали чинити тиск. Тобто провіряти пари постійно, безкінечно, зривати мені заняття, провіряти яким чином я працюю, низка провокацій, і так далі. Ніби не мене провіряли, провіряли відвідування студентів, але повірте, що це також неприємно, коли тобі по 2 рази на лекцію, зривають заняття. В принципі, це не так мене обурило, як оце «референдум»».

«Референдумом» Лідія Макаренко назвала анкетне опитування всіх працівників навчального закладу – вони мали позитивно або негативно оцінити пости Лідії Макаренко в соцмережі.

ЛІДІЯ МАКАРЕНКО, старший викладач кафедри методики викладання мистецьких дисциплін Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії:

«Без наказу якогось, без нормативних якихось документів, без положення, без того, щоб дали можливість мені висловитись. Мене не повідомили, самого головного фігуранта не повідомили про таке дійство».

Проте Лідія Петрівна разом з іншими активістами таки відвідала цей захід.

«Хто може зараз на камеру пояснити що тут відбувається? Хто ініціатор цього дійства? От ви тут сидите, ви можете пояснити, хто ініціатор?

 • Хто створював групу?
 • Як то – хто створював?Люди зібралися і створили.
 • Де протокол?Де наказ?».

– Ми з Вами були друзями. Ми з Вами скільки і справи робили, і що не робили. Я Вас поважала, як нормального викладача. І я Вам написала свою точку зору. Тут же Ви мене заблокували і видалили з друзів.

 • Не хочу Вас засмучувати своїми постами.
 • Чому Ви не видаляєте тих, хто гладить Вас за шкіркою, тільки тих, хто проти?»

Коли ми приїхали у Кременець, спілкуватись із нами на камеру і про кримінальне провадження, і про ситуацію з опитуванням у ректораті відмовились.  Проте позиція ректора є на відео Лідії Макаренко, знятого 6-го квітня.

«- Я Вам пояснюю ще раз – мета: вияснити ставлення викладачів до компрометуючих статей  в соціальних мережах.

 • Є наказ на це?
 • Та не треба людей зганяти з паспортами, Афанасій Миколайович.
 • Чому ви на мене кричите? Це наша внутрішня справа, шановні колеги».

Тоді ж запитали у ректора, чому не вирішують ситуацію у правовому полі чи у суді, наприклад, якщо у керівництва є претензії до працівника.

      «- Тут є представники органів, які добре знають, якщо не називають прізвище – підстав подавати до суду нема.

 – Звідки Ви знаєте, що то вона? (йде мова про пост в соцмережі – ред.)

 • Вона підписується, але не називає прізвищ».
 • А, може, це хтось замість мене це робить?
 • Звідки Ви знаєте, що це я?В вас доказів немає.
 • Прізвище Ломакович, Боднар вона не називає.
 • Може, це фейкова сторінка? Може, це не я?».

Побувавши у Кременці, ми спілкувались з місцевими правоохоронними органами щодо кримінальної справи, яка і стала причиною конфлікту. Проте там нам пояснили, надати конкретну інформацію наразі не можуть.

АРТУР СОБЧУК, начальник слідчого відділення Кременецького відділу поліції

«На даний момент рішення не прийнято, які слідчі дії проводяться – я вам не можу сказати, тому що триває досудове розслідування. Зараз буде неправильно і незаконно розповідати, що відбувається в самій кримінальній справі».

залишіть коментар