У міській раді додали коштів на ЖКГ, профтехосвіту та зарплату бюджетникам

Автор:     Опубліковано: 21 Квітня 2016 о 19:15    288 переглядів

На чергову, вже сьому сесію, зібралися депутати Тернопільської міської ради. Почали традиційно – з виконання гімну та привітання іменинників. Після цього дали слово охочим виступити. Зокрема, на сесію вкотре прийшли представники кооперативу «Степана Бандери». Проблема у людей – все та ж.

ІГОР БРИГІДИР, член правління кооперативу «Степана Бандери»:

«Маючи землю, яка не має під’їзду до нашої території, ми не в силах будувати будинки далі. 220 людей, кинуті Щепановським, сьогодні у відчаї. Тому що вони не можуть добудувати цей будинок, один, другий і третій. На третьому будинку взагалі бур’яни ростуть».

В свою чергу, в міській раді повідомили, що питання вивчала спеціальна комісія. Відповідно до її висновків, є можливість заїзду на територію двома шляхами.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Одна дорога – це міжквартальний проїзд, яка формально і документально зараз є в оренді підприємства «Добробуд». Друга частина, яка дає можливість заїзду по твердому покриттю – це територія підприємства «Зеленбуд». Частина цього проїзду йде по території самого підприємства. І дана земельна ділянка знаходиться в комунальній власності, але знаходиться на умовах акту постійного користування даного підприємства, видана йому для обслуговування приміщень і ведення господарської діяльності».  

Вирішити проблему із заїздом пропонують наступним чином:

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Пропозиція була забезпечити сервітут на земельній ділянці, яка знаходиться зараз на умовах акту постійного користування підприємства «Зеленбуд» на період будівництва. Після того забезпечити можливість заїзду по міжквартальному проїзду легкового транспорту, спеціального транспорту для обслуговування житлового кварталу».   

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Проїзд поруч з будинками, які будовані були «Добробудом» не є призначений, не пристосований для проїзду важкого транспорту. Єдиний проїзд, який може бути,  – це через існуючий сьогодні «Зеленбуд». Але «Зеленбуд» має земельну ділянку на праві постійного користування. Відповідно, укласти сервітут може тільки за власною згодою. Лист про укладення сервітуту йому направлений. У випадку, якщо буде дана відома «Зеленбуду», я пропоную доручити управлінню правового забезпечення міської ради ініціювати позов до суду, є вже відповідна судова практика, щоб суд зобов’язав його укласти такий договір сервітуту в зв’язку з необхідністю вирішення суспільних потреб».

Також на сесію знову прийшли представники кооперативу «Файне місто-2», які, нагадаємо, мають намір звести будинок на вулиці Микулинецькій. Вони хотіли, аби депутати визнали таким, що втратило чинність, рішення, прийняте на минулій сесії, а також – дали житлово-будівельному кооперативу дозвіл на складання технічної документації землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки. Втім, аби включити ці питання до порядку денного, голосів не вистачило. Звернулися до депутатів і мешканці вулиці Івана Франка. Люди скаржаться на «нестерпні умови проживання» через рух транспорту і хочуть, аби їх вулицю зробили пішохідною.

ОРЕСТ ХУДИК, мешканець вулиці І. Франка:

«Вулиця Івана Франка старої забудови, за своїми параметрами не забезпечує вимог державних санітарних норм щодо шумового, вібраційного та газового забруднення, а також – безпеки руху пішоходів. Інтенсивність руху автотранспорту складає 350 одиниць на годину, і весь час зростає. При закритих вікнах неможливо заснути через завивання моторів. Неможливо провітрити кімнати. При відкритому вікні не чутно телевізора. Внаслідок вібрації в стінах будинків виникають тріщини. Житло руйнується».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Думаю, що ми дамо доручення управлінню житлово-комунального господарства міської ради опрацювати дане звернення. Більше того, опрацювати звернення мешканців сусідніх будинків, сусідніх вулиць, наскільки воно зв’язано. Тому що, якщо в нас завтра кожний будинок і кожна вулиця буде вважати себе непроїзною, то ми дійдемо до того, що пересуватися по Тернополю будемо на гелікоптерах. Вам нададуть відповідь. Якщо це можна зробити, що ви просите, обов’язково воно буде зроблено».

Вислухавши усіх охочих виступити, депутати, зрештою, приступити до голосування. Серед іншого, підтримали звернення щодо звільнення українців, які незаконно утримуються на території Російської Федерації та звернення про внесення змін до деяких Законів України щодо децентралізації повноважень в частині затвердження цін і тарифів на теплову енергію, послуг водопостачання та водовідведення.   Одне із основних рішень, які прийняли обранці на засіданні – про зміни до бюджету. Зокрема, додаткові кошти направили на потреби житлово-комунального господарства:  освітлення міста, встановлення лежачих поліцейських та рекультивацію землі для учасників АТО на Микулинецькій. Передбачили також гроші і на освітню галузь.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми змушені витрачати з місцевого бюджету майже 7 з половиною мільйонів гривень на виплату заробітної плати, енергоносіїв, стипендію профтехосвіті, профтехучилищам, які не є власністю міста, які держава просто відмовилась фінансувати. І замість того, щоб спрямувати 7 мільйонів на ремонти доріг, дворів, дитячих садочків, змушені ці кошти витрачати на фінансування профтехосвіти. Крім того, виділено кошти для погашення заборгованості по заробітній платі вчителям, 3 мільйони 600 тисяч гривень. Це також кошти, які  недопоступили з державного бюджету». 

Також виділили додаткові кошти на капітальний ремонт закладів освіти. Крім того, додали більше 2 мільйонів гривень на заробітну плату медикам.

 

залишіть коментар