У Тернополі посадили рідкісні сливи Пісарді

Автор:     Опубліковано: 11 Квітня 2016 о 18:59    344 переглядів

Вже третій рік поспіль у Тернополі проводять акцію «Дерева миру». 12 саджанців цьогоріч посадили активісти у сквері Миру, що навпроти педагогічного університету. Долучились до процесу і наші кореспонденти.

 «І добре трамбуєм, і поливаєм як можна більше води. Бо вода це дуже серйозно, затрамбовуєм все. Так, процес пішов».

У Тернополі посадили рідкісні сливи Пісарді. До акції «Дерева Миру» долучились кілька десятків учасників Міжнародної студентської конференції, яку у нашому місті проводять вже вп’яте.

ЮЛІЯ ЯНЧИНСЬКА, координатор акції «Дерева Миру» у Тернополі

«Акція «Дерева Миру» проходить вже втретє в нашому місті, вона охоплює більше 50 країн світу – це є міжнародною акцією. Саме в цей день, 9 квітня, люди всієї нашої планети виходять і висаджують дерева в знак, вони підтримують, тобто за мир ці дерева».

Минулого року у цьому ж сквері посадили одинадцять туй, проте дерева викопали вандали. Начальник відділу благоустрою та екології Олег Соколовський зазначає, цьогоріч дерева вибрали не лише красиві, але й такі, що вкрасти важче.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

  «Це слива Пісарді, це декоративне дерево, воно дуже рідкісне. В Тернополі є таких 5 дерев. Це зараз ще привезли 12. Чому ми висаджуємо саме в цьому сквері? Тому що ми хочемо надати саме цьому скверу статусу заповідної зони, а статус надається тоді, коли є певна кількість декоративних, унікальних дерев».

 « – Це ваше перше дерево, яке ви посадили?, – Так, далі будемо переходити до постройки дома».

Учасники акції переконані,  сьогодні просто необхідно піклуватися про природу, адже від цього залежить майбутнє людства. А ще  сподіваються, «Дерева Миру» і справді принесуть мир Україні.

 ОЛЕКСАНДР ТОВКУС, студент (м. Суми)

  «Есть такая поговорка: «Надо посадить дерево, построить дом и вырастить сына». Ну на самом деле надо заботится о экологии, надо думать о будущем и посадка деревьев именно то, с чего как бы можно и начать это все дело».

ОЛЕКСІЙ та СТАНІСЛАВ,  студенти (м. Харків)

«Мир во всем мире и единство!»

До слова, організатори акції сподіваються, що цього року саджанці вже не крастимуть. Однак, все ж вирішили подбати про їхню безпеку. За деревами стежитимуть охоронці і відеокамери.

залишіть коментар