У Тернополі протягом двох днів лунали духовні твори

Автор:     Опубліковано: 18 Квітня 2016 о 18:48    227 переглядів

Тернопіль зібрав солістів та колективи з різних куточків України та світу. Протягом двох днів, 16 та 17 квітня, в нашому місті проходив міжнародний фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословіння». Для Тернополя він вже традиційний. Цього року таке дійство провели вшосте. Урочисте відкриття фестивалю відбулося у «Березолі», де учасників та глядачів привітали священнослужителі.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Хоча зараз на сході нашої держави продовжується війна, продовжується агресія сусідньої держави на наші українські землі, але ми віримо, що оці молитви, які будуть піднесені нами з вами, ці піснеспіви, які будуть звернені до Бога, допоможуть припинити це кровопролиття».    

МСТИСЛАВ, Архиєпископ Тернопільський і Подільський (УАПЦ):

«Одні зі зброєю стоять, захищаючи кордони нашої країни, а ви прославляєте Бога своїми устами. Бо кожен в своєму житті робить свою справу. Отож нехай Господь всемилостивий обдаровує ласками, щедротами, допомагає для того, щоб прославляти Бога в довершеності, чистоті, і наснаги, і терпіння. Нехай любов Бога-отця і причастя Святого Духа буде з усіма вами».

ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії (УГКЦ):

«Пісня для Господа є щось таке, що окреслив святий Августин: «Хто співає, той подвійно молиться». Хотілось би побажати усім учасникам, гостям і всім слухачам, щоби цією піснею, приготовленою, добре вправленою, ми справді підносили наші серця до Всевишнього».

Окрім колективів та виконавців з різних міст України, участь у фестивалі взяли гості з Польщі, Молдови, Румунії та Нігерії. Загалом, зі слів міського голови Тернополя, це 36 колективів, що більше, ніж минулоріч. Також, каже Сергій Надал, цього року фестиваль є дещо незвичним.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«По-перше, триває в час війни. По-друге, цього року учасники фестивалю долучилися до проведення Хресної ходи в місті Тернополі. І, крім того, брали участь хори, співали біля храмів в місті Тернополі, а також – в Кременці, в Теребовлі, в Тернопільському районі, і створювали такі гарні, позитивні враження не тільки тут, в центральній частині міста, але й для всього міста, для всієї області».   

Завершилося дійство гала-концертом на Театральному майдані та врученням нагород учасникам фестивалю.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Переможців визначало професійне журі, яке складалося з представників практично всіх країн, і мені дуже приємно, що цього року переможцем стала музична школа № 1 міста Тернополя».

 

залишіть коментар