У Тернополі вкотре взялися за стихійну торгівлю

Автор:     Опубліковано: 14 Квітня 2016 о 19:02    550 переглядів

Перехрестя вулиць Шептицького-Живова – одне із улюблених місць для стихійної торгівлі тернополян та жителів ближніх сіл.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП у м. Тернопіль:

«Близько 30-ти точок несанкціонованої торгівлі ми розчистили. Працюємо над тим питанням, ну, в основному ми працюємо по базарах, по пішохідних зонах. І оформляємо людей, які там торгують промисловими товарами. З людьми, які приїжджають з сіл, десь продають свої речі, тобто молоко, продукти, ми стараємось їх просто попереджати, адекватно сприймати, розуміти – ситуація в країні є важка».

ІВАН МИХАЙЛИШИН, рядовий патрульної поліції м.Тернопіль:

«Коли ми підійшли до людей, які торгують у невідведених для цього місцях, ми почули від них такі фрази – а де мені торгувати, я повинен забезпечувати свою сім’ю, розумієте, що я маю на увазі. Ми кажемо, що для цього відведені відповідні місця на ринках. Вони кажуть, що ці місця, як Вам сказати правильно, не то що, прибутковими, тобто туди дуже мало людей заходить».

Патрульні борються зі стихійною торгівлею спільно із муніципальною поліцією.

ІГОР ШКЛЯР, інспектор Управління муніципальної поліції:

«Ми, спільно із Національною поліцією, Управлінням муніципальної поліції, робим все для того, щоби не було столів і торгівля здійснювалась лише у визначених для цього місцях. Ось. І вчора, і сьогодні, і так в подальшому будемо практикувати заходи, рейди, для того, щоб не було несанкціонованої торгівлі, і не було захаращених тротуарів. Щоб був вільний рух пішоходів по тротуару».

СНХ: ІВАН МИХАЙЛИШИН, рядовий патрульної поліції м.Тернопіль

«Враховуючи те, що патрульна поліція рахується, як сервісна поліція, ми в першу чергу підходим до людей і стараємся чисто по-людськи, попередити людину, зробити зауваження, тобто підійти не в першу чергу оштрафувати і покарати, а в першу чергу попередити.

  • А слухалися вас люди?

– Більшість так. Хоча були такі, які нас просто ігнорували».

Нас також ігнорували.

«- Доброго дня! А скажіть, будь ласка, чи говорили з Вами представники муніципальної поліції, поліції щодо торгівлі в недозволеному місці?

  • Дякую!»

Дехто був активнішим. Продавці вимагали однакових правил для всіх.

«- Якщо стихійна торгівля, то Ви повинні всіх знімати. Ось ті кіоски повинні зняти. Ачо кіоски не знімаєте?Хай їх тоже забирають, якщо на то пішло. Правильно. А не тільки нас, хай і їх забирають. Пару людей тоже нема чо гонити?

-Ну, Ви оце до столика не рівняйте.

– Ви нам просто розкажіть чи Вас попереджали, чи розмовляли з Вами?

  • Нє, я тільки що приїхала.
  • А Ви знаєте, що в цьому місці не можна торгувати?
  • Ну то я збираюся і йду».

Наразі порушникам виносять попередження, але невдовзі  оформлятимуть і адміністративні протоколи за порушення правил благоустрою.

залишіть коментар