УГКЦ допомагає реабілітовуватись бійцям АТО

Автор:     Опубліковано: 1 Квітня 2016 о 19:22    529 переглядів

2 палати із євроремонтом та всім необхідним облаштували для учасників Антитерористичної операції в Тернопільському обласному наркологічному диспансері. Допомогла у цьому Тернопільсько-Зборівська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА:

«Більшість із тих, які повернулися із військових дій потребують лікування специфічного. Тобто психотерапевтичного, психологічного, наркологічного. І тому на базі лікувальних закладів у нашій області створені спеціальні центри реабілітації. Сюди входить і обласна психоневрологічна лікарня, Університетська лікарня, госпіталь ветеранів війни, обласний наркологічний диспансер, Більче-Золотецька лікарня реабілітації, і Микулинецька фізіотерапевтична лікарня».

ВАСИЛЬ ГАЛАНОВ, головний лікар Тернопільського обласного наркологічного диспансеру:

«Ви рахуйте за 15-й рік, поступило до нас 55 чоловік. А за січень місяць 16-го року поступило також 55 чоловік. Зростання яке йде велике. І в середньому у нас так щомісяця десь 55-40 чоловік поступає. При розгорнутих ліжках в нас 85 ліжок».

Василь Галанов розповідає, учасники АТО в лікарні харчують і забезпечують медикаментами безкоштовно. Їх повністю утримує держава.

ВАСИЛЬ ГАЛАНОВ, головний лікар Тернопільського обласного наркологічного диспансеру:

«Основна проблема – це алкогольна залежність. Ви розумієте, синдром відміни, посттравматичний синдром, він супроводжується алкогольною залежністю також. І для того, щоб їх вивести з цього стану, вони звертаються в наш заклад. Ми знімаємо повністю всі прояви алкогольної залежності, з ними починає працювати психолог, нарколог, працюють з ними медсестри. Є консультації, лекції».

Допомагають колишнім бійцям і духовні наставники.

ВАСИЛЬ ГАЛАНОВ, головний лікар Тернопільського обласного наркологічного диспансеру:

«На сьогоднішній день у нас було погоджено з митрополитом Василем, що вони будуть закінчувати лікування, реабілітація. Вона, процес дуже довгий. І місяць-два він в нашому закладі може знаходитись. Є можливість з сім’ями в Зарваниці продовжити реабілітацію. Тобто вони будуть починати в нас. А закінчувати там».

Лікарі запевняють, спільно із духовенством вони готові допомагати учасникам АТО повертатись до мирного життя.

залишіть коментар