В обласній психоневрологічній лікарні відкрили нове відділення

Автор:     Опубліковано: 8 Квітня 2016 о 18:52    455 переглядів

В обласній психоневрологічній лікарні Тернополя відкрили 2 відділення. Одне із них – консультативне, тут функціонувало ще з 90-х років. Його суттєво оновили. Інше ж відділення – когнітивних розладів з’явилось тут вперше.

ЛЮДМИЛА КОЛЕСНІКОВА, завідувач відділу когнітивних розладів:

«Вперше в Україні, а, можливо і в східній Європі, відкритий відділ для лікування хворих з когнітивними порушеннями. На часі зараз, це питання дуже важливе для наших пацієнтів, для нашого населення, тому що в такому стрімкому часі, в такому важкому житті дуже багато є хворих з когнітивними порушеннями, якими ніхто не опікувався».

Людмила Колеснікова запевняє, насправді когнітивні порушення у людей трапляються досить часто.

ЛЮДМИЛА КОЛЕСНІКОВА, завідувач відділу когнітивних розладів:

«Це порушення пам’яті, це порушення спілкування, це порушення мови, це порушення мислення. Це багато таких проявів, які концентруються в слові когнітивні. Ця патологія може бути в хворого, який переніс інсульт, у хворого, який переніс інфаркт, у хворого, який переніс черепно-мозкову травму, будь-яку операцію, піддався впливу радіації, наркозу – це дуже великий пласт, такий, який охоплює дуже багато захворювань».

Голова обласної адміністрації розповів, третину коштів, наданих Тернопільщині Фондом регіонального розвитку спрямовують на розвиток медицини. Частину з них і використали на оновлення у психоневрології.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Хочу відзначити, що суттєва частка фінансування – фактично 70% фінансування цього проекту, а це щонайменше 500 000 – це були спонсорські кошти, які були вкладені в цей об’єкт.  Одночасно Тернопільська ОДА спільно з Тернопільською обласною радою профінансує 700 000 на виконання робіт, пов’язаних з цим об’єктом. Для нас сьогодні якраз умови, в яких перебувають пацієнти надзвичайно важливі».

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Надзвичайно приємно, як громадянину України, як жителю міста Тернопіль, що на протязі кількох десятків років психоневрологічна лікарня успішно розвивається. Це є певні такі кроки впевненості, що наша держава розвивається, що ми рухаємся на правильному шляху, і відповідно, діє натхнення для народних депутатів, які розуміють. Що треба дбати про Тернопіль, про Україну, вибивати гроші, щоб спрямовувати їх для розвитку нашої області, нашого міста, тому що ми бачим, як вони ефективно використовуються».

Нове відділення розраховано на 50 ліжок. Для пацієнтів створені комфортні умови – в кожній палаті телевізор, холодильник, санвузол та доступ до Інтернету.

залишіть коментар