В Управлінні виконання покарань розповіли про втечі засуджених

Автор:     Опубліковано: 13 Квітня 2016 о 19:32    323 переглядів

Втеча із колонії чи подібної виправної установи – справа не з легких. Проте і такі випадки трапляються, розповідають працівники пенітенціарної служби. Нещодавно, Тернопільщиною поширилась новина, що з Копичинської виправної колонії втік засуджений.

РУСЛАН ВОВК, перший заступник начальника Управління виконання покарань:

«Колонія – це одне, дільниця соціальної реабілітації, де знаходяться засуджені – це зовсім інше. Це дільниця, яка знаходиться в селі Лосяч, Борщівського району. Там знаходиться невелика кількість засуджених – 20-30 чоловік, вони займаються господарськими роботами. Тобто там є підсобне господарство – свині, корови, там ліс є, заготовляють дрова і так дальше. Тобто це люди, які в день працюють на контрагентських об’єктах, а вночі вони вже знаходяться під охороною».

Вдень, по території дільниці засуджені пересуваються вільно. Це, власне, і дало можливість втекти одному із них. Руслан Вовк розповідає, не дорахувались в’язня на вечірній перевірці. Вже за  тиждень його затримали прикордонники у місті Чоп.

РУСЛАН ВОВК, перший заступник начальника Управління виконання покарань:

«Йому до кінця строку залишалося 3 роки, але як умовно-дострокове звільнення, це він мав йти в жовтні цього року. Тому, власне, і виводили його на дільницю соціальної реабілітації, він був тільки виведений в лютому. Тому що подивилися, родичі в нього з Ланівецького району, за час відбування покарання він поводив себе досить нормально, ніяких порушень в нього не було таких. Претензій не було».

На дільницях Копичинської колонії такі ситуації були й минулого року, проте зловмисників швидко знаходили.

РУСЛАН ВОВК, перший заступник начальника Управління виконання покарань:

«За минулий рік так само, в нас було 3 випадки – 5 осіб. Всі вони були розшукані – дехто було, що шукали там 2 дня, декого – 5, а остання втеча – це 3 особи. То були розшукані зразу в той самий день. Ну, вночі першого і на наступний день – других».

А щодо Збаразької виправної колонії та Чортківської установи виконання покарань, то за останніх кілька років випадків втечі не було, кажуть в пенітенціарній службі.

залишіть коментар