Великодню акцію для переселенців організували у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 27 Квітня 2016 о 19:42    290 переглядів

На Тернопільщині проживає близько трьох тисяч переселЕнців зі сходу України і Криму. Хтось вже встиг налагодити свій побут, хтось тільки звикає до нового місця проживання. Тернополяни ж вирішили цих людей підтримати та привітати зі святами.

АНЖЕЛА КАРДИНАЛ, голова Тернопільського прес-клубу

«Ми подбали до цього свята про виготовлення пасочок і вітальних листівочок. Хочемо привітати кожну родину і вручити їй такий символічний подарунок до свят і побажати їм, щоб вони себе почували на тернопільській землі, як на рідній. Щоб ми були разом, щоб ми об’єднувалися, тому що ми все-таки є одним українським народом».

Голова Товариства Червоний Хрест у Тернопільській області каже, великодні кошики для переселенців збирають в кожному районі.

ОЛЕКСАНДРА БРИГАДИР, голова ТОО Товариства Червоного Хреста України

«Переміщених осіб в нас по області є 2 600, за останніми даними. Тисяча з них, приблизно, проживає у місті Тернополі. Практично кожна сімя, яка проживає у Тернополі отримає цю пасочку до Великодніх свят. Я думаю, що вони будуть задоволені, я думаю, що їм це принесе багато задоволення, тому що вони взагалі побачать наші традиції, тому що в Східній Україні вони трошки відрізняються від наших».

Різницю у традиціях святкування, за 5 місяців проживання у Тернополі, вже встигла помітити Алла Тінякова, яка переїхала з Донецька.

 АЛЛА-АЛЬОНА ТІНЯКОВА, переселенка

 «У вас краще просто… От сьогодні я бачила на ринку дуже красиві пасочки, такі, прикрашають їх там і квіточками. У нас більш традиційно. Оце мені сподобалося у вас, що так от люди якось більш, скажемо, серйозніше ставляться до таких свят і більш готуються. Бо ми на Різдво бачили, як люди готувалися, то скажу, що є різниця».

Жінка розповідає, це вже шостий переїзд. У Тернополі подобається, як їй так і її трьом діткам.

 АЛЛА-АЛЬОНА ТІНЯКОВА, переселенка

«Ну взагалі, коли ми сюди переїхали, то ми переоформлювали документи і ми два місяці не отримували взагалі нічого від нашої  держави, то ми виживали тільки на те, що самі заробляли. То для нас це дуже важливо, тому що троє дітей… Ну це складно взагалі».

Про вимушений переїзд і покинутий дім складно говорити й іншим переселенця, хоч  дехто з них у Тернополі живе уже більше двох років.

ВІКТОР ГАВРИЛОВИЧ, переселенець

«Підтримку відчуваю, що там казати. І соціальну допомогу дають, і от паски, ну так. Ну все рівно, знаєте як воно буває. Не скажу, що погано, но і не дуже добре, краще би дома бути».

ЮЛІЯ ПЕЛЕЦЬКА, голова ГО «Об’єднання вимушено переміщених осіб – Наше майбутнє»

«Я сама приїхала разом зі своїми батьками і дитиною з Криму. Тобто ми є з Криму переселенці. Живимо тут вже два роки, з квітня 2014-го року, зразу після анексії, ось. І так жили собі, почали знайомитися, почали спільно, виникли ідея у створені даної організації, для того щоб об’єднати тернополян вже, переселених сюди».

В приміщені Товариства Червоного Хреста, що на вулиці Гоголя, 2, акція «Нас єднає Великдень!» триватиме до обіду п’ятниці. Вимушено переміщені особи можуть прийти і взяти для себе паску.

 

залишіть коментар