Завтра християни східного обряду відзначатимуть Благовіщення

Автор:     Опубліковано: 6 Квітня 2016 о 19:00    732 переглядів

Християни східного обряду завтра відзначатимуть Благовіщення Пресвятої Богородиці. День, коли архангел Гавриїл повідомив Діві Марії про те, що вона народить Сина Божого.

«Радуйся, Благодатна, Господь з тобою» – такими  словами сповістив архангел Гавриїл Діві Марії про народження сина – Ісуса Христа. Вважається, що ця новина змінила долю людства.

 о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, сотрудник Архикатедрального собору УГКЦ

«Святий Амрозій говорить, що це чи най-найбільше свято. Це з цього, де починається Новий Завіт. Без цього свята не було б усього іншого, не було б відкуплення. Якби Христос не появився, власне, би не було цього Благовіщення.(перебивка) Тут якраз і проявляється і богоматеринство самої Марії, велика її жертва, те що вона приймає велику її місію(перебивка) Відповідаючи – « Ось я слугиня Господня, нехай мені станеться за твоїм словом». І за цими словами вона також бере на себе ось це таке співпереживання за ціле людство».

Благовіщення одне із дванадцяти основних християнських свят, та стоїть на одному рівні з Великоднем і Різдвом. У цей день Церква навіть дозволяє послабити піст.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, сотрудник Архикатедрального собору УГКЦ

     «Мусимо найперше віддати славу Богу. Бути присутніми на найбільшій молитві на найбільшій такій зустрічі і на спільній, можливо трапезі, спільному обіді зі самим Богом. (перебивка) В цей день, безперечно такі свята – це є пригадуванням, такими певними рубежами для нашого життя. Щоб ми могли десь задуматись над своїм життям, зрозуміти чи ми йдем дійсно доброю дорогою. Те що ми робимо, чи воно насправді є корисним, для мене, для моїх оточуючих».

Також в цей день, найбільше чим можуть послужити християни, це приділити увагу потребуючим, відвідати батьків, родичів, друзів та знайти час для милосердних вчинків, пояснює отець Ярослав.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, сотрудник Архикатедрального собору УГКЦ

«Стаючи такими для інших, хтось стане і для нас, ми навпаки тільки здобудемо більше. Каже – «Будьте милосердні, як і Отець ваш був милосердним», тобто сам Христос, який показує і це власне один з таких днів, коли ми відпочиваємо, але кажуть в той день ми запросто можемо робити діла милосердя і натомість ми можемо заробити собі, можливо не стільки речі земні (перебивка) А властиво заробити речі більш корисні, більш цінніші – це речі духовні».

У народі кажуть, на Благовіщення навіть птиця святкує і гнізда не робить. Тому будь-яка фізична праця вважається гріхом.

залишіть коментар