Художниці зі Сходу Ганна Торгаєнко та Олена Українцева зобразили на своїх роботах події, які відбувались в Маріуполі з 2014 року. Мета проекту – показати жителям Західної України стан і відчуття людей, які живуть за крок від справжніх воєнних дій. А також розвінчати, як зазначають організатори, міфи, що лунають від заангажованих ЗМІ.
ОЛЕНА УКРАЇНЦЕВА, автор виставки «Маріуполь на межі»:
«Проект «Мариуполь на грани» стартовал в сентябре 2015 года в Ужгороде. Было создано около 20 живописных произведений, в оформлении которых использовались доски от ящиков от снарядов, также использовались крышки от ящиков от снарядов, с целью проиллюстрировать для жителей Западной Украины ощущения, состояния жителей Восточной Украины».
ГАННА ТОРГАЄНКО, автор виставки «Маріуполь на межі»:
«В нашей выставке есть портреты, есть натюрморты, есть пейзажи, мы показали судьбу некоторых зданий. Здания как и люди, могут умирать несколько раз, могут быть обстреляны, они несут в себе историю, мы хотим и это донести до вас. В этих зданиях погибали люди».
Окрім Маріуполя на картинах також зображені і передова, і самі бійці АТО. Автор проекту розповідає, назву обрали не випадково, адже Маріуполь знаходиться на межі війни та миру. А для жителів цього міста кожен день є непередбачуваним.
ПЕТРО ГРИЦЮК, автор проекту, художник:
«Вони приїхали показати, те що відбувається там, для того, щоб в нашій свідомості десь було розуміння тих подій, оскільки ми дещо так віддалені від тієї території, вони приїхали показати той Маріуполь, який якраз зараз знаходиться на межі війни і миру, на межі добра і зла, показуючи ці світлини, дають усвідомлення тих подій, дають усвідомлення тих переживань».
В рамках проекту також відкрили і виставку «Маріуполь між миром і війною». Тому в обласному краєзнавчому музеї, усі охочі можуть переглянути художньо розмальовані гільзи боєприпасів, які оздобили художники із Києва та Маріуполя.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.