Вже звичним атрибутом водних розваг у Тернополі є катамарани. Минулого року у парки Шевченка і Топільче їх докупили ще по 7. Однак початок цьогорічного сезону вже відзначився неприємним інцидентом – у воду провалилися діти.
З восьмого травня водні атракціони у тернопільських парках вже почали працювати. Богдана Олещук, завідувач парку імені Тараса Шевченка розповідає, в сонячну погоду охочих покрутити педалі водного велосипеда чимало, особливо вихідними. Тернополяни звикли до цих атракціонів у наших парках, особливо ними тішаться дітлахи.
ДІАНА, учениця ТНВК Школа правовий ліцей №2
«Мені дуже подобається, це круто. Ну я вважаю, що це так, як спорт для ніг, ну це дуже круто. Навіть не знаю скільки вже каталась разів, – Серйозно? Так багато? – Так, дуже багато».
СВЯТОСЛАВ, учень ТНВК Школа правовий ліцей №2
«Ну це класно, круто. Особливо з друзями або батьками».
учні ТНВК Школа правовий ліцей №2
«Ми любимо катамарани».
У парку Шевченка наразі на воду спустили 10 катамаранів.
БОГДАНА ОЛЕЩУК, завідувач парку ім. Т. Шевченка
«На даний час, зараз, в цьому сезоні готових 10 катамаранів, з них 7 чотиримісних і 3 двомісних. До кінця місяця буде ще готових 2 двомісних катамарани. Ціна катамарана лишилася стара, така як того року».
Вартість водних прогулянок, за півгодини, на малому катамарані – 14 гривень, на великому – 17. І хоч атракціон є безпечним, працівники парків закликають тернополян не забувати правила поводження на воді. До слова, глибина ставка біля острівка «Чайка» місцями сягає 6-ти метрів.
БОГДАНА ОЛЕЩУК, завідувач парку ім. Т. Шевченка
«Кататись на катамаранах в тверезому стані, в адекватному стані. Не смітити по воді, не брати з собою бутилки і не кидати їх у воду. А також слідкувати за правилами поведінки на воді: дітям до 14 років без батьків заборонено плавати на катамаранах, батьки які катаються з дітьми також уважно дивитися за дітьми».
У Топільче є 12 катамаранів, з них: 10 чотиримісні та 2 – двомісні. Проте, поки що, покататися вам не вдасться, зараз там непланові ремонтні роботи, через нещодавній інцидент – пристань для катамаранів проламалася і діти впали у воду.
ЮРІЙ БОЙКО, завідувач парку «Топільче»
«Проблема в тому була, що деревина була просто сучком, на сучку тріснула деревина. Всьо. Які питання? Я не можу передбачити, я ж не Всевишній, як той казав, не Господь Бог, що я можу побачити, де, що сталося. Я не можу то побачити. Розумієте? От ми ставимо дошку, хто дає гарантію, як той казав – жива дошка, жива! Я можу по ній скакати, переходити гуляти, випробовувати хто знає як, а в один момент вона може тріснути. Що я винуватий у тому?»
Сьогодні ремонтні роботи вже завершують, Юрій Бойко каже, прийшов у свій вихідний й разом із майстрами взявся відновлювати пристань. Розповідає, замінюють все: бруски, балки, кілки й дошки.
ЮРІЙ БОЙКО, завідувач парку «Топільче»
«Був сучок на бруску, один сучок і на тому сучку воно не втримало і воно просто проламалося і пішло. Воно не раптово пішло, воно похило, тако поступово, бо одна сторона, задня нє, тільки передня, воно чучуть схилилося і людина проламалася. Повільно з’їхала у воду і замочилася там до поясу».
В планах, ділиться Юрій Бойко, зробити пристань з бетону, аби подібна ситуація не повторилася.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.