У Тернополі вчетверте відбулися «Наукові пікніки». На меті заходу – показати, що наука може бути не лише простою та цікавою, але і видовищною. Організатори зазначають, з кожним роком проект розвивається і до нього долучається все більше людей. Цьогоріч зареєстрували близько двохсот учасників, від школярів до професіоналів.
ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА, координатор «Наукових пікніків» у Тернополі
«Є гості у нас із 15-ти областей України – це 35 учасників, які знають і ділилися досвідом, як робити «Наукові пікніки», а також отримували ці знання, як можна робити «Наукові пікніки», для того, щоб «Наукові пікніки» розширялися Україною, для того, щоб «Наукові пікніки» показували, яка дійсно є істинна наука».
АРТЕМ КОНОВАЛОВ, координатор «Наукових пікніків» у Харкові
«Найдивовижніше в таких заходах – це те, що тут є співучасть, тобто кожен може прийти і сам відтворити цей дослід своїми руками. І друге, що дуже надихає, що багато експериментаторів є маленькими дітьми, школярами».
На Театральному майдані просто неба розклали більше тридцяти міні-лабораторій, де проводили різноманітні експерименти з хімії, фізики, біології та астрономії.
ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА, координатор «Наукових пікніків» у Тернополі
«Самою найбільшою родзинкою, експериментом, – це є басейн з бігу по воді. Родзинкою цього басейну є те, що дійсно людина коли, можна по ньому танцювати, можна бігати, але коли зупиняєшся – починаєш грузнути у воді».
Такий експеримент особливо припав до душі дітям. Комусь вдавалося «підкорити», так звану, неньютонівську рідину і обійти закони фізики, комусь не зовсім, однак всі залишилися задоволеними.
АРСЕН
«Класно! Якщо швидко рухатися, то не провалюєшся».
БОЖЕНА
«Бігала. – І як? – Класно. – Сподобалося? – Так. – А чим сподобалося? – Що там ніжки отак стоять, коли бігаєш. – А не провалювалася? – Нєа».
ІГОР та ГЛІБ
«Застрягли. Він дуже легенький і застрягає. Скажи тьоті чи сподобалося? – Ага».
ВІКА
« А чим сподобалося? – Що воно дуже липке».
До наукового свята учні 28-ї тернопільської школи, розповідають, готувалися наполегливо, тому в своєму арсеналі мають близько десятка різноманітних експериментів.
ГАЛИНА СТЕЦІВ, вчитель хімії ТЗОШ №28
«Тут в нас шарик надувається сам собі, там в нас такий великий-великий пузир зараз вийде. – І скільки загалом експериментів? – Десь порядку 10-ти експериментів. Ще вулкан можемо демонструвати, «зцілення» рани, можемо запалити полум’я без жодного сірника, зелене полум’я можемо продемонструвати».
КАТЯ, учениця ТЗОШ №28
«Це вулкан. Загалом ми робимо його з соди і оцту, як основу, але можемо зробити ефект – це рідке мило і барвник, який надає кольору»
Окрім того, що дивували присутніх різними хімічними дослідами, школярі ще й гостинно пригощали всіх охочих охолодженим напоєм.
ГАЛИНА СТЕЦІВ, вчитель хімії ТЗОШ №28
«Це в нас получається коктейль, охолоджуючий, який можна запропонувати усім своїм гостям. Хоча враження ніби тут кип’яток, кипить, а навпаки воно дуже холодне».
КАТЯ
«Поки ця біла штучка не зникне його пити не можна».
Такий екзотичний напій скуштувало чимало охочих. Втриматися від спокуси не змогли і представники місцевої влади.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя
«В чай кинули сухий лід і результат».
ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя
«Воно ж розчиняється зараз, сухий вуглекислий газ і нема шкоди ніякої для здоров’я. П’єш – це, як охолодження, ну бажано, щоб воно розчинилося. Воно ніякої школи немає».
Загалом у рамках «IV Наукових пікніків» у Тернополі провели більше п’яти сотень різноманітних експериментів. Учасники також демонстрували дрони, гелікоптери, телескопи та робототехніку.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.