Балет, який готували близько 2-х років покажуть 18-го травня у «Березолі»

Автор:     Опубліковано: 10 Травня 2016 о 19:01    415 переглядів

Балет «Нескорені духом» тернопільські танцюристи готували близько 2-х років. Прем’єра постановки відбудеться 18-го травня у Палаці культури «Березіль».

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ:

«Розпочинається все з того, що народ – сірий і несвідомий, живе своїми інтересами і серед тих людей, звичайних, простих, таких, якими є ми всі – є люди особливі. Які щось хочуть більше, які щось знають більше, якраз ці люди, які готові пожертвувати своїм життям заради якихось високих цілей, високих ідеалів і заради тої самої свободи».

Так характеризує свою постановку «Нескорені духом» її автор – Любов Борисяк. Історія, яку затанцюють глядачам не залишить байдужим нікого, запевняє керівник-хореограф.

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ:

«Він складається з окремих номерів, але вони всі між собою пов’язані оцією темою. І є тут така певна моя манера, певна хореографічна стилістика, така, яку от люблю я – всі номери мої танцювальні такі маленькі колажі і в даному випадку це також читається. Тобто це такий певний колаж танцювальних картинок, які об’єднані одною темою».

Керівник хореографічної студії розповідає, готували проект близько 2-х років, а поштовхом стала новітня історія України. Всі, хто бере участь у постановці, а їх немало – близько 60-ти людей, кажуть, передати всі переживання танцюючи – непросто, адже тема балету є близькою кожному.

НАТАЛЯ, танцівниця:

«Мені здається, що найважче – це морально це пережити, знаючи ці події і ця тема насправді є дуже важкою і її потрібно правильно передати людям, щоб вони зрозуміли що ми мали на увазі».

 МАРІЯ, танцівниця:

«Історія нашого балету про те, як Нескорений зустрів Свободу і зрозумів, що не може без неї жити. Також була Доля, яка давала Нескореному різні випробування і він повинен був їх пройти».

ВАЛЕРІЯ, танцівниця:

«Метою нашого балету – це буде, в першу чергу, пробудити бажання людей боротися за свою свободу, боротися за свою націю та також показати, що у Тернополі є хороший танцювальний колектив».

залишіть коментар