Через місяць після відкриття перинатальний центр у Тернополі таки почав працювати

Автор:     Опубліковано: 4 Травня 2016 о 18:38    972 переглядів

Тернопільський обласний перинатальний центр матері й дитини кілька років чекав свого часу. Причинами такої ситуації були тривалі ремонти та брак коштів. Цьогоріч його нарешті відкрили. Наприкінці березня, проте запрацював він у травні.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Цей об’єкт працює на всі 100%. Оцей, що сьогодні є. Ми маємо сьогодні розуміти інше – це є цілісний майновий комплекс. Якщо ми його розділили на 3 етапи, то, звичайно, десь є якісь питання для того, щоб воно запрацювало. Але. Ви сьогодні бачте які умови. Все підведено, все є все нормально».

Оскільки більшість складних чи передчасних пологів в жінок зі всієї області приймають саме в перинатальному центрі, то умови тут справді мають бути відповідними, розповідає головний лікар. До речі, відколи цей корпус запрацював у ньому вже народилось 14 дітей.

ВІКТОР КУЦЕНКО, головний лікар Тернопільського обласного перинатального центру:

«Все пройшло благополучно. Було 2 жінки родорозрішені шляхом операції кесарського розтину, були ускладнення в родах, була загроза життю дитини внутрішньоутробно і одна з жінок була родорозрішена оперативним шляхом. Дитя живе, здорове, стигле, поки що все благополучно».

Відділення спільного перебування матері й дитини є дуже важливим, пояснюють у перинатальному центрі. У кожній палаті – всі необхідні умови, серед переваг –  індивідуальні санвузли.

ІВАННА, породілля (Лановецький район):

«Мені тут дуже подобається – дуже всьо і тепло для дитини. І для нас умови дуже хороші. Пологи пройшли все добре, дитинка здорова, відпускають вже додому».

ІРИНА, породілля (м. Тернопіль):

«Я дуже задоволена. І умовами. Тим більше, кімната перша така-от гарна. Санвузол є, що дуже зручно. Проблем ні в мене, ні в дитини ніяких немає – через те дуже задоволена. І сьогодні виписуємся – дуже швидко. Буде звати Софійка».

Керівництво закладу та представники влади кажуть, хоч не все заплановане вдалося реалізувати, неабиякий результат вже є. Працюватимуть у цьому напрямку і надалі.

 

залишіть коментар