Футбольні команди української діаспори зустрілися у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 18 Травня 2016 о 21:23    389 переглядів

Футбольний чемпіонат серед діаспорних команд у Тернополі відбувається вже вп’яте. У цьогорічних змаганнях бере участь шість команд: дві з Білорусі та по одній з Іспанії, Румунії, Молдови, Придністров’я та

На Тернопільщині розпочався п’ятий чемпіонат серед команд українських діаспор, цьогоріч він приурочений до 25-ї річниці незалежності України.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сьогодні в нас одним із співорганізаторів є Міністерство молоді та спорту, а це дає надію, що турнір буде жити і буде розвиватися. Сьогодні ви вже будете грати не лише в Тернополі, а по всій області. Сподіваюся, що на другий рік до цього буде задіяно ще більше міст в Україні, не тільки Тернопіль, не тільки Тернопільська область. Сьогодні ви приїхали з різних куточків світу, ви показуєте єднання українців по всьому світу. Дуже сподіваюся, що це буде добрим прикладом для об’єднання всіх українців всередині нашої єдиної Української держави».

Українці з Білорусі зібрали аж дві команди, кажуть, тут не стільки позначився спортивний азарт, як зацікавленість приїхати і побачити ситуацію в Україні зсередини.

АНДРІЙ, гравець збірної українців Білорусі (Могильов)

«Это интересно, потому что в стране рассказывают одно, а люди хотят, и ребята тоже видят, что происходит на самом деле. Как мы знаем, ну, по крайней мере, мне рассказывали, многие возвращаются и совершено по другому смотрят на те вещи которые видят по телевизору. Поэтому нам интересно было всем поехать и посмотреть».

Серед інших учасників представлені команди українців з Румунії, Молдови, Придністров’я та Іспанії. Останні у чемпіонаті беруть участь вчетверте. Розповідають, хоч більшість гравців збірної родом з Тернопільщини, команду зібрати було важко, тому тренувалися тільки два тижні.

 ІВАН, гравець збірної українців Іспанії

«Це дуже тяжко, бо ми проживаємо, там в Іспанії, в Мурсії. Там в загальному пів нашої, як то кажуть, Тернопільської області, там закордоном заробітчан. Ці гравці, які грають за Іспанську діаспору переважно Тернопільська  область».

І першими суперниками українців з Іспанії стали українці з Придністров’я, які впевнені у своїх силах і, запевняють, приїхали лише за перемогою. Нагадаємо, збірна українців Придністров’я вже двічі виборювала першість у цьому чемпіонаті: у 2012 і 2013-му роках.

ЄВГЕН, гравець збірної українців Придністров’я

«Тільки перемога, гарний настрой, нічого другого і бути не може. Хлопці щоденно тренируються, постоянно участвуют в якихось турнирах. Всі колись грали у футбол, всі хлопці мають майстерність».

Команди зіграють по чотири гри у кількох населених пунктах Тернопільщини. Турнір триватиме до 22 травня.

залишіть коментар