Лише близько 10 % кар’єрів на Тернопільщині – легальні

Автор:     Опубліковано: 4 Травня 2016 о 19:00    443 переглядів

Понад 300 кар’єрів наразі розробляють на Тернопільщині.  Лише близько 10 відсотків з них легальні, кажуть в облдержадіміністрації. Один з таких – поблизу села Максимівка Збаразького району. Тут, у місці, де проходить Товтровий кряж, видобувають вапняк.

ІГОР СВІДЕРСЬКИЙ, голова правління ПАТ «Тернопільський кар’єр»: 

«В середньому, ми видобуваємо десь в місяць до 40 тисяч тонн по цьому кар’єру. Вапняк є хороший абсорбент, він використовується, як очищення від хімічних домішок, непотрібних всяких елементів. Основна наша галузь промисловості – будівельних матеріалів. Ми відправляємо його на силікатні заводи, по 109 ДСТУ на випалення вапна. По вимозі часу, стали відправляти на цукрову промисловість, на відбілювання цукру».   

Використовують вапняк і для потреб металургійної галузі.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Основні заводи сфери металургії на Сході України сьогодні, у зв’язку з подіями, які мають місце на Сході України, є споживачами сировини нашого вапняка. Таких кар’єрів в Тернопільській області біля 10».    

Зі слів Степана Барни, вирішити проблему нелегальних кар’єрів в області можна, зокрема, якщо за це візьмуться і голови сільських рад. Адже для громади легальний кар’єр – це серйозні доходи у місцевий бюджет, які можна спрямувати на розвиток населеного пункту та реалізацію різних проектів, а ще –це робочі місця для мешканців.

 

залишіть коментар