На Тернопільщині можуть з’явитися нові об’єднані територіальні громади

Автор:     Опубліковано: 6 Травня 2016 о 19:00    349 переглядів

Ще декілька нових об’єднаних територіальних громад можуть з’явитися на Тернопільщині. Про своє бажання об’єднуватися сповістили окремі населені пункти області.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області: 

«Я говорю про потенційні адміністративні центри. Тому що які будуть там громади, буде залежати від того, наскільки вдасться потенційному адміністративному центру, як ініціатору об’єднання, переконати ті громади, щоб вони були суб’єктами об’єднання. Так от: Борщів, Кривче, Більче-Золоте, Іване-Пусте. Це Борщівського району. Велика Березовиця теж має великий намір, і вже давно, створити об’єднану територіальну громаду».    

Віктор Литвинчук переконаний: це – через те, що успіх інших привабливий та є прикладом для наслідування. Адже об’єднані територіальні громади отримали не лише преференції міст обласного значення, а й неабияку фінансову підтримку.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області: 

«Вони мають, окрім того, додаткові кошти від Фонду регіонального розвитку, а також мають кошти спеціальної державної субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Це досить великі кошти, 142 мільйони на область. Деякі громади мають по 16 мільйонів, деякі – по 10, по 13 мільйонів. Найменша громада десь близько мільйона має розподілених цих коштів».   

Разом з тим, запевнив Віктор Литвинчук, до формування перспективного плану підходитимуть дуже ретельно. Населені пункти, які виявили бажання стати адміністративним центром нового об’єднання, повинні розуміти: громада не може складатися з 2 чи 4 суб’єктів об’єднання.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області: 

«Ми аналізуємо всі можливості і спроможності цих громад. І ми будемо рекомендувати тій чи іншій громаді, можливо, об’єднуватися, щоб бути сильними. Це головне завдання. Це критерій, який закладений, в першу чергу, для того, щоби люди відчули різницю між об’єднанням і необ’єднанням. Очевидно, частина з них стане адміністративним центром, але, щодо іншої частини, то думаю, що вони прислухаються до наших переконань».   

Нагадаємо, Тернопільщина – лідер за кількістю громад в Україні. Їх в нашій області – 26.

 

 

залишіть коментар