На Тернопільщині ремонтують дороги

Автор:     Опубліковано: 24 Травня 2016 о 19:00    357 переглядів

На Тернопільщині триває ремонт автошляхів. Зокрема, в Теребовлянському районі оновили відрізок дороги державного значення Н-18 Івано-Франківськ-Бучач-Тернопіль.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми зараз перебуваємо рівно на дорозі Н-18. Це дорога Тернопіль-Івано-Франківськ. Вона має також для нас стратегічне значення з точки зору розвитку туризму, інфраструктури туристичної. І саме нам дуже важливо сполучити Тернопіль з Дубном, так само, як і Тернопіль з Івано-Франківськом. Станом на сьогоднішній момент охоплено реконструкцією 2 ділянки, як ви бачили. В районі села Дружба – 2,3 км, і 2,7 км – тут. Ми і надалі будемо продовжувати реконструкцію дороги в напрямку Півночі, тобто, на Дубно».   

До слова, ремонт одного кілометра дороги біля Дружби обійшовся дешевше. Причина, пояснюють чиновники, ховається у технологіях.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«В районі Дружби трохи інші ціни. Там в межах 1 мільйона гривень 1 кілометр, а тут безпосередньо вже йдеться про суму щонайменше в еквіваленті до 6 мільйонів гривень».

БОГДАН ЮЛИК, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області:

«Чому така різниця в ціні? Смт. Дружба – ми просто знімали старе покриття і влаштовували шар асфальтобетону. Тут ми робили за технологією ресайклінгу повністю основу. Тому і дорожче. Що вона собою передбачає? Передбачає, що все покриття знімається, комп’ютер сам визначає, які матеріали, яке в’яжуче потрібно додати, робить монолітну основу і зверху влаштовуємо асфальтобетон». 

На цьому на Тернопільщині, запевняють, не зупинятимуться. Попереду – ще чимало роботи.

БОГДАН ЮЛИК, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області:

«По ямковому ремонту, по державній мережі – в кожному районі ведуться роботи, і до кінця першої декади червня вони будуть завершені, і будемо приступати до ямкового на місцевих дорогах. Капітальний, тобто, поточний і середній ремонт будемо далі продовжувати. Наше основне завдання – це міжнародні коридори. Це Кременець-Тернопіль, Тернопіль-Івано-Франківськ, під’їзд до духовних центрів. Ми постараємося в цьому році реалізувати це все».

Зі слів Степана Барни, наразі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, на ремонт доріг в Тернопільській області передбачили 78 мільйонів гривень. Голова облдержадміністрації запевняє  – цього замало.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Як ви знаєте, коли відбувалося засідання комітету з питань транспорту Верховної Ради України, ми висловили з цього приводу невдоволення. Ми зараз стоїмо на позиції збільшення цього фінансування. Виходячи з попередніх домовленостей і розмов з Президентом України, а також – Прем’єр-Міністром, ми очікуємо, що в цьому році в Тернопільську область буде спрямовано щонайменше триста – півмільярда гривень на ремонт доріг».       

 

залишіть коментар