На Тернопільщині зростає кількість безплідних жінок

Автор:     Опубліковано: 17 Травня 2016 о 19:08    2 395 переглядів

В рамках відзначення Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я медики зібралися, аби обговорити ситуацію в обласному центрі.

За перший квартал цього року на Тернопільщині знизилася перинатальна смертність, зазначають медики. Однак і народжуваність зменшилася, каже головний позаштатний спеціаліст-репродуктолог обласного управління охорони здоров’я Павло Кашуба.

ПАВЛО КАШУБА, головний позаштатний спеціаліст-репродуктолог УОЗ облдержадміністрації

 «На превеликий жаль, зменшується кількість жінок фертильного віку. І станом на 1 січня 2016 року кількість жінок фертильного віку становить 266 350. З оцим якраз, звичайно, і пов’язано зменшення кількості родів».

Павло Кашуба зазначає, за  перший квартал 2016 в порівнянні з минулим роком, на Тернопільщині народилося майже на три сотні дітей менше.  Лікарів схвилювало й те, що зростає кількість пацієнток з безпліддям.  Однак, є і позитив.

ПАВЛО КАШУБА, головний позаштатний спеціаліст-репродуктолог УОЗ облдержадміністрації

«Наша Тернопільська область з року в рік показник проведених абортів різко-різко знижується і наша область займає  прекрасні 2-ге-3-тє місце, де в нас найнижчі практично показники по Україні стосовно переривання вагітності. На всі переривання вагітності, як включаю і мимовільні викидні, і завмерлі вагітності. Тобто  у нас іде 8,24 родів на 1 переривання».

ОЛЕКСІЙ ФЕДЧЕНКО, головний спеціаліст акушер-гінеколог УОЗ облдержадміністрації

«У нас в області працює програма за підтримки  агенства США з міжнародного розвитку і Міністерства охорони здоров’я “Здоров’я жінок України”, де проводиться навчання, тренінги із персоналом середньої ланки, лікарями  по здоров’ю жінок України, по навчанню сучасним методам контрацепції по плануванню сім’ї».

Спеціалісти кажуть, помітили позитивну тенденцію, зростає кількість сімей, які планують свою вагітність заздалегідь.

 ІВАННА НАКОНЕЧНА, лікар-акушер-гінеколог кабінету планування сім’ї ТМКЛ №2

«Молодь дуже стала свідомою і якщо вони ще не планують вагітніти, багато прямо парами звертаються, не те, що дівчина приходить підібрати для себе метод контрацепції. Щодо підготовки до відповідального батьківства, теж зріс попит подружніх пар до такої підготовки і фактично ми можемо всіх забезпечити такою інформацією, такими курсами, всіх бажаючих вагітних жінок і їхніх чоловіків».

Медики радять, перш ніж зважуватись на вагітність, варто пройти консультації у фахівців з панування сім’ї.  Аби народити здорового малюка, лікарі просять, берегти своє здоров’я, відмовитися від шкідливих звичок і проходити регулярні обстеження.

залишіть коментар