Пільговикам на період отримання субсидії пільги не нараховуватимуть

Автор:     Опубліковано: 13 Травня 2016 о 21:00    571 переглядів

За січень-березень 2016-го року в Тернопільській області нарахували 1 мільярд 314 мільйонів гривень субсидій. У департаменті соціального захисту населення нагадують, на неопалювальний період, а також на наступних 12 місяців,  субсидії перепризначаються без звернення громадян.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Але людям, які користуються субсидіями, потрібно повідомити про ситуацію, яка змінилася у їхньому господарстві, в їхній сім’ї – ситуацію, яка могла би вплинути або впливає на призначення субсидії. Зокрема, хочу зауважити про придбання чогось на суму більше 50 000 гривень, щоб в місячний термін про це повідомляти Управління соціального захисту».

З 1 травня вступили в дію деякі зміни в наданні пільг та субсидій, розповідають в обласному департаменті соцзахисту. До прикладу, пільговикам на період призначення субсидії пільги вже не нараховуватимуть.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Оплата за житлово-комунальні послуги складалася із 3-х частин:  це обов’язкова плата, це пільги і це субсидія. Цією постановою врегульовано, що субсидія буде призначатися без врахування пільг. Буде її оплата за ЖК послуги складатися з обов’язкової плати і субсидії. Виключаєм ту складову, як пільга»

Але на соціальний  захист пільговика це не вплине, пояснює Вадим Боярський. Каже, таким чином врегулювали технічне питання, щоб не фінансувати пільгу та субсидію із 2-х статей видатків. Також відтепер право на отримання пільги з врахуванням доходів визначатимуть раз на рік, а не щопівроку, як було раніше.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Якщо пам’ятаєте – постанова говорить – зекономлені кошти по субсидіях використовуються в наступний розрахунковий період, якщо житлово-комунальна послуга вираховується  засобами обліку, тобто там, де можлива економія».

Перерахунок по фактичному використанні субсидії здійснюватимуть 1-го травня або після закінчення опалювального сезону.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Якщо в опалювальний період і літній період, і опалювальний період поточного року є економія коштів на опалення, я наголошую – на опалення житла. Тобто це природній газ або централізоване теплопостачання або електрика для опалення житла, то раз в рік ці кошти будуть повертатися до бюджету. Але якщо була зекономлена субсидія, наприклад, на природний газ, то людині за те, що вона економила залишається на літні місяці, на неопалювальний період, якщо правильно говорити, залишається 100 метрів кубічних газу».

Але це лише для тих, хто зекономив більше 100 кубометрів газу. Якщо ж ви зекономили менше, наприклад, 50, то на неопалювальний період їх так і залишається 50.

залишіть коментар