Тернопільські патрульні стали донорами крові

Автор:     Опубліковано: 19 Травня 2016 о 19:13    896 переглядів

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні стартувала донорська акція під назвою «Здай кров – врятуй життя». Долучитись до неї вирішили і в патрульній поліції Тернополі.

ПЕТРО ЛУЧАНКО, головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові:

«Таку акцію вони роблять перший раз. Це є не як показуха, а добре виявлення людей. Вони молоді, вони розуміють, що без крові не може бути життя і не може бути подальшого нашого перебування на цій землі. Ми кожен рік майже заготовляємо в області 18-19 тисяч кровоздач, заготовляєм 10-12 літрів крові. Того для нашої області, для мирного часу цілком вистачає».

ІВАН СПРИДОНЮК, заступник командира батальйону патрульної поліції:

«Оскільки по всій Україні проходить загальноукраїнська акція по здачі крові для осіб, які постраждали в ДТП Тернопільське управління патрульної поліції також вирішило долучитися. Але помимо того, патрульні вирішили долучитися до здачі крові для дітей, які мають різні хвороби і потребують також переливання, тому в нас є 20 патрульних, які будуть здавати кров для дитячого гематологічного відділення. Також є домовленість з станцією переливання крові по здачі для учасників АТО, які того потребують».

У Тернополі із 200 поліцейських стати донорами крові зголосилися 70. Патрульні запевняють – всі з власної ініціативи.

ОЛЕКСАНДР МДИНАРАДЗЕ, інспектор патрульної поліції:

«Ну, я  рахую, що зараз, при теперішній ситуації, коли на Сході йде війна, то це має зробити кожен. Кожна людина, яка відчуває себе українцем, патріотом своєї країни, допомогти воєнним на Сході, також людям, які взагалі  проживають в Україні, яким це потрібно».

ПЕТРО ЛУЧАНКО, головний лікар Тернопільського обласного центру служби крові:

«Вони зараз реєструються, проходять реєстрацію в реєстратурі, дальше, якщо в них нема відведень по області, ніде вони не зареєстровані, що вони перехворіли тою чи іншою хворобою, вони йдуть до терапевта, здають аналізи, дивиться дерматолог, потім дивиться ще один лікар і потім вони йдуть на здачу».

Традиційно, донорів пригощали чаєм та печивом. Далі, вже на основі медичних показників, дехто здавав кров, а дехто плазму. Самопочуття, запевняють хлопці в порядку.

ЮРІЙ ГЛАДЧУК, інспектор патрульної поліції:

«Ніяких проблем ніколи не було. Стараюся кожного року 2 рази здавати».

ОЛЕКСАНДР МДИНАРАДЗЕ, інспектор патрульної поліції:

«-Було не страшно, бо я вже здавав раніше. Так, що це таке діло, яке потрібне і тому не було страшно, тільки приємно було, що можна помогти людям.

  • А самопочуття як?
  • Нормально, тоже нормально. Так трохи незвично це все здавати, але нормально».

Сьогодні донорами стали 10 інспекторів поліції. Наступні визначені дні здачі крові патрульними  – 25-те та 26-те травня.

 

залишіть коментар