Тернопільські патрульні удосконалюють водійські навички

Автор:     Опубліковано: 20 Травня 2016 о 20:39    713 переглядів

Це не показове шоу і не операція перехоплення – так удосконалюють свої водійські навички тернопільські патрульні. Інструктор школи кермувального мистецтва запевняє, їздити швидко і безпечно – можливо.

МИХАЙЛО ШМИГЕЛЬСЬКИЙ, інструктор школи кермувального мистецтва:

«Швидкість не є самоціль, швидкість – це вже похідна майстерності і тільки тоді швидкість буде безпечною. І хочу сказати всі, хто упереджений, зруйнувати стереотипи, що той, хто їздить  – то він є камікадзе, самогубець, нерозумний і так дальше, той, хто їздить швидко – той довго не їздить. Але є багато професіоналів, які їздять швидко і грамотно».

Тому вміння швидкісного та грамотного водіння навчають тернопільських патрульних. Перші учні-поліцейські запевняють, у їхній роботі це важливо і потрібно.

РОМАН ІВАНИК, інспектор патрульної поліції:

«На маю думку, екстремальне водіння, як таке, повинен проходити кожен поліцейський, для забезпечення дорожнього руху. Також бувають різні екстремальні, неординарні ситуації, в яких потрібно реагувати максимально швидко, приїхати на виклик якомога швидко з мінімальною кількістю ризику».

Щоб не порушувати графік роботи патрульних, навчатимуться вони не всі відразу, а почергово. Ці уроки проходитимуть, звичайно, лише ті поліцейські, у яких вже є досвід водіння.

МИХАЙЛО ШМИГЕЛЬСЬКИЙ, інструктор школи кермувального мистецтва:

«Навчаємо наших полісменів, щоби вони мали вищий рівень майстерності, вищий за рівень середньостатистичного водія. Водійське мистецтво – це одна з граней їхньої служби. Хочу сказати, що це одні із найздібніших учнів, дуже старанні і є великий потенціал. Наприклад, те, що ви тільки що побачили – це, ну, буквально, сьогодні 4-й урок».

РОМАН ІВАНИК, інспектор патрульної поліції:

«Як такого,що найлегше, що найважче – такого в принципі нема. Заняття досить професійно наш інструктор проводить. Старалися взяти по максимуму з його досвіду, перебрати щось собі, щоби впевнено керувати на маршрутах патрулювання».

Ось так виглядає кермувальне мистецтво, коли ти в автомобілі. Тут про ремінь безпеки пам’ятаєш підсвідомо. Водійська майстерність складається із багатьох чинників, розповідає інструктор.

МИХАЙЛО ШМИГЕЛЬСЬКИЙ, інструктор школи кермувального мистецтва:

«Перш за все – це починається все з правильної посадки, це є основа. Якщо водій правильно сидить за кермом, то в нього тоді задіюються додаткові види сприйняття. Такі, як вестибулярний апарат і м’язові відчуття. Також навчаємося техніки руління, щоби швидко це робити. І вже на основі цього виїжджаємо на майданчик і вчимося точно повертати. Вже не швидко крутити руль, а точно повертати і важливу роль відіграє у цьому ведення погляду. Бо неможливо направити автомобіль туди, куди ми не дивимся».

Патрульні кажуть, хоч не всюди по місту дорожнє покриття в хорошому стані – застосовувати нові навички в роботі їм це не завадить.

РОМАН ІВАНИК, інспектор патрульної поліції:

«Можна буде реагувати, в принципі, що з такою ж самою швидкістю на наших покриттях дорожніх, які зараз в нас є в Тернополі. Це все відточується з часом. Майстерність наростає і все можливо».

І патрульні, і їхній інструктор переконані, основне на дорозі – це безпека, про яку потрібно пам’ятати за будь-яких обставин.

 

залишіть коментар