Тернопільщина посіла 15-те місце в Україні в рейтингу соціально-економічного розвитку

Автор:     Опубліковано: 25 Травня 2016 о 19:06    686 переглядів

Якщо минулого року Тернопільська область в рейтингу соціально-економічного розвитку поруч з іншими областЯми займала 23-місце, то цьогоріч показники покращились.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«За підсумками рейтингу соціально-економічного розвитку 2015-го року Тернопільщина посіла 15-те місце в Україні. Ця динаміка є нормальна, вона нас влаштовує поки що. Думаєм, що ми маєм що показати, потенціал, який є в Тернопільській області  достатньо серйозний. В нас є достатньо добра динаміка зростання капітальних інвестицій – на 15%, отже, це дало нам можливість зайняти 7-ме місце в Україні».

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку ТОДА:

«У нас 64 основних показники за 12-ма основними сферами. Чисельність сфер збільшилася, як ви чуєте, є показники охорони здоров’я, освіти, екології. Дана оцінка здійснює комплексний аналіз, обширний, усіх напрямків і сфер регіональної політики нашої області».

Щодо показників по районах, то на засіданні колегії розглянули здобутки та проблеми кожного райцентру зокрема.

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку ТОДА:

«Лідерами є Тернопільський, Підволочиський, Заліщицький, Чортківський та Збаразький райони. І, на жаль, аутсайдерами рейтингової оцінки серед регіонів є Гусятинський, Монастириський, Підгаєцький, Бережанський та Шумський райони».

Серед досягнень, на колегії виділили ріст виробництва сільсько-господарської продукції, позитивні темпи зростання доходів місцевих бюджетів і високий рівень продуктивності праці. Проте  обговорили також і проблемні моменти, серед яких – безробіття та заборгованість зарплат.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Одночасно хотів би наголосити на певних проблемах, пов’язаних з заборгованістю по заробітній платі. Хочу зазначити, що вона в нас не настільки є принципова, але тим не менше – вона має місце. І я сподіваюся, що вже в ближчім часі вона буде усунута. Зокрема, йдеться про необхідність усунення по заробітній платі перед працівниками 500 000 гривень служби автомобільних доріг. Прошу врегулювати це питання і терміново мені повідомити».

Голова Тернопільської ОДА наголосив, найбільшими такими боржниками є державні підприємства.

 

залишіть коментар