У Тернополі обговорили зміни до Конституції України

Автор:     Опубліковано: 26 Травня 2016 о 18:52    182 переглядів

У Тернополі відбулося перше засідання регіональної платформи  області. На заході розглянули зміни, які пропонують внести до Конституції України, в частині децентралізації.

ІГОР ГІРЧАК, виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України

«Основною метою даного заходу, який ми плануємо, що буде відбуватися з певною періодичністю, є поспілкуватися представникам органів місцевого самоврядування Тернопільщини з представниками виконавчої влади, а в першу чергу з народними депутатами України. Обговорити ті питання, які турбують органи місцевого самоврядування України і Тернопільщини зокрема. І десь спільно з ними рекомендувати прийняття змін чи доповнень до законодавства».

Народний депутат України Тарас Юрик зазначив, найкраще зміни обговорювати  на прикладі Тернопільської області, адже вона є лідером по кількості об’єднаних громад.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України

«І, якщо поспілкуватися вже безпосередньо з головами новостворених громад, в більшості випадків я чую лише позитивні слова і позитивне сприйняття. Це і збільшення надходжень податкових, що є надзвичайно важливо, це звичайно не можна не врахувати, і підтримка держави на розвиток інфраструктури тої чи іншої громади».

Говорили і про проблеми пов’язані із децентралізацією. Зокрема шукали шляхи розширення повноважень громад та забезпечення їх належним фінансовим ресурсом.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«На сьогоднішній день немає жодних сумнівів і заперечень, що ми йдемо правильним шляхом, шляхом децентралізації, передання повноважень на громади. Ми маємо зрозуміти одне, що зміни в Конституційну реформу і зміни, щодо децентралізації ніяк не повинні забирати повноваження у центральної влади, щодо оборони, національної безпеки, верховенства права і дотримання прав і свобод людини».

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сьогодні всі учасники засідання прийняли рішення звернутися до керівництва держави про те, щоб право встановлювати комунальні тарифи було передано безпосередньо місцевим громадам. Тобто не, щоб національна комісія у Києві, на рівні держави, на рівні Кабміну, регулювала, яка має бути вартість гарячої води, чи холодної води, чи вивезення сміття в Тернополі, Шумську, чи будь-де інше. Щоб це приймали органи місцевого самоврядування, щоб це приймали місцеві громади враховуючи думку людей на місцях».

Подібні дискусії у Тернополі проводитимуть періодично, кілька разів на рік.

залишіть коментар