У Тернополі перший укус кліща цьогоріч зареєстрували ще взимку

Автор:     Опубліковано: 18 Травня 2016 о 21:22    605 переглядів

Зі скаргами на укуси кліщів у Тернополі вже звернулися близько 260 осіб, при тому, що минулого року на цей період таких було 107. В Держсанепідслужбі кажуть: цьогоріч кліщі неабияк активізувалися.

БОГДАНА КОЗЯР, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень міського відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«Перші покуси кліщів в нас зареєстровані в лютому, 29 лютого був перший покус кліщами. Взагалі, покуси кліщами розпочиналися з квітня десь по жовтень».

Така активність кліщів, припускає Богдана Козяр, може бути пов’язана із потеплінням клімату, через що вони швидше виходять на полювання. Зі слів лікаря-епідеміолога, більше половини від всіх укусів відбулися безпосередньо на території міста. Кусають, серед іншого, у парках, на прибудинкових територіях. А відтак, починаючи з 4 травня, у місті стартували так звані акерацидні заходи, тобто такі, які спрямовані на знищення кліщів. Зокрема, проводять їх в дошкільних закладах, а також у місцях масового відпочинку, до прикладу, в парках.

БОГДАНА КОЗЯР, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень міського відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«Міською владою виділено 80 тисяч на проведення цих акерацидних заходів. 25 тисяч – це було згідно запланованого з початку року. Але, враховуючи таку ситуацію, що різко ускладнилась епідситуація з приводу укусів кліщами, через те ще міська рада додала 55 тисяч. Акерацидні заходи проводяться тоді, коли є відповідна погода, тобто, щоб було сухо, і щоби була підготовлена територія. Повинні бути покошені трави, і тоді це дасть ефект».     

Після проведення таких заходів, каже фахівець, кількість покусаних суттєво менша. Втім, про обережність забувати не слід. Адже кліщі можуть бути переносниками таких небезпечних захворювань як енцефаліт і бореліоз, відомий ще, як хвороба Лайма. До слова, у Тернополі вже виявили два випадки останнього. А тому, йдучи на природу, фахівці радять одягати щільний одяг та користуватись спеціальними спреями, а ще – час від часу уважно оглядати себе.

БОРИС МАЙКА, зав. відділення травматології Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Побутує така думка, що кліщ зразу причіпляється, кусає, і так далі. Це трошки неправильно. Як правило, кліщі потрапляють на одяг, потім поступово знаходять собі місце, де вони можуть пробити шкіру і харчуватись кров’ю. Тобто, якийсь період часу проходить до його фіксації. Якщо це вчасно виявити, його безпосередньо елементарно видаляється, і все».

Якщо ж уникнути укусу все ж не вдалося, необхідно кліща вийняти. Найкраще звернутися до лікаря: відвідати поліклініку за місцем проживання або травмпункт.

БОРИС МАЙКА, зав. відділення травматології Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Намагатись видалити цього кліща можна. Але гарантії, чи ви правильно його видалите, не буде. І тоді тяжче видалити саму голівочку. Змащування олією, ниткою перев’язування – на жаль, воно ефекту не має. Кліщ, навіть, якщо він вмирає, цей кліщ, голівка все одно залишається в тілі, вона сама не виходить. Ну і люди часто голкою його виколупують, залишаються клешні, чи ще щось. Також може призвести до інфекційних ускладнень, нагноєння, і так далі».

Борис Майка каже – щоденно в травмпункт, в середньому, звертаються 5-8 людей, які постраждали від таких укусів. Кліща медики видаляють, а пацієнтам радять звернутися до лікаря-інфекціоніста, який призначить профілактичний курс лікування. По можливості, кліща  потрібно віддати на дослідження у лабораторію, аби перевірити його на наявність інфекції.

 

залишіть коментар