У Тернополі працюють велопатрулі та створюють велобазу

Автор:     Опубліковано: 11 Травня 2016 о 19:00    886 переглядів

У Тернополі з’явились велопатрулі. Наразі у користуванні правоохоронців 4 велосипеди на 2 патрулі. Поліцейські запевняють, такий вид патрулювання не лише економніший, а за певних обставин ще й доцільніший.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заст. начальника УПП в м. Тернопіль:

«Велосипедами ми патрулюємо парки. Більш за все, парки. Тому що це для автомобіля вони непрохідні. Піший патруль, якщо буде в парках ходити так само швидкість реагування зменшується. Велосипеди в нас закордонного виробництва, повністю укомплектовані, справні».

Щоб дізнатися, як патрульним працюється на двоколісних ми поїхали у парк Національного Відродження. Сьогодні нести службу на велосипедах призначили Романа та Марію. Обоє на цьому транспорті на роботі вперше.

МАРІЯ БУСЬКО, інспектор патрульної поліції:

«Знаєте, в кожного способу патрулювання є свої плюси і мінуси. В принципі, мені подобається. Я, оскільки, займаюся спортом активно, тому мені не важко патрулювати на велосипеді».

РОМАН СОРОКА, інспектор патрульної поліції:

«Десь треба швидше під’їхати, то на велосипеді це набагато зручніше, ніж йти пішки. Є ж місця, де автомобілі теж не проїдуть. Я перший раз на велопатрулі. Вважаю, що добре. Я теж люблю кататись на велосипедах – чимось нагадує відпочинок навіть більш, ніж роботу».

Поліцейські розповідають, у будні їхні зміни проходять спокійніше, а найчастіше у парках порушниками є особи, які розпивають алкогольні напої.

МАРІЯ БУСЬКО, інспектор патрульної поліції:

«Це більш, скажем так, є превентивний спосіб патрулювання,оскільки ми більш попереджаємо, слідкуємо за порядком. Багато людей любить випивати алкогольні напої, ми також слідкуємо за цим, і багато матерів з діточками гуляють, ми слідкуємо, щоб все було нормально».

РОМАН СОРОКА, інспектор патрульної поліції:

«Був один мужчина, який випивав пиво, ми зробили йому зауваження і він пішов спокійно додому, в принципі. А так більше нічого не було все спокійно наразі».

Окрім охорони громадського порядку, патрульні на велосипедах, працюють і з порушниками правил дорожнього руху, і з іншими ситуаціями, які можуть виникати.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заст. начальника УПП в м. Тернопіль:

«Мають при собі всі відповідні матеріали, щоб оформити, розглянути справу про адмінправопорушення і винести на місці постанову. Мають всі спецзасоби, щоб припинити порушення».

Також у поліції зараз працюють над наповненням велобази жителів міста. Правоохоронці розповідають, у теплу пору року, крадіжки велотранспорту частішають.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заст. начальника УПП в м. Тернопіль:

«Один такий випадок стався сьогодні вночі. Розкрили крадіжку велосипедів. 2 велосипеди віддали законному власнику. Громадянина, який викрав ці велосипеди доставили в міський відділок поліції, встановили особу і зараз з ним працюють слідчі».

Для того, щоб таких ситуацій було якнайменше, а працювати з такими крадіжками стало простіше – створили базу власників велосипедів.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заст. начальника УПП в м. Тернопіль:

«Екіпаж, патрулюючи по місту бачить громадянина, який пересувається на велосипеді, підходять до нього, представляється, питає дозволу власника чи можна сфотографувати його велосипед і занести в дану базу. З дозволу власника робим фотографію цього велосипеду, берем дані законного власника, анкетні дані, назву велосипеда і заносим в цю базу».

Оскільки створили цю базу не так давно, то наразі на обліку в поліції є більше 100 веловласників. Патрульні кажуть, кожен охочий може звернутися до них і доповнити цю базу ще й своїми даними.

 

залишіть коментар