У Тернополі представили живопис на військовій атрибутиці

Автор:     Опубліковано: 17 Травня 2016 о 19:09    719 переглядів

Художниці зі Сходу Ганна Торгаєнко та Олена Українцева зобразили на своїх роботах події, які відбувались в Маріуполі з 2014 року.  Мета проекту – показати жителям Західної України стан і відчуття людей, які живуть за крок від справжніх воєнних дій. А також розвінчати, як зазначають організатори, міфи, що лунають від заангажованих ЗМІ.

 ОЛЕНА УКРАЇНЦЕВА, автор виставки «Маріуполь на межі»:

«Проект «Мариуполь на грани» стартовал в сентябре 2015 года в Ужгороде.  Было создано около 20 живописных произведений, в оформлении которых использовались доски от ящиков от снарядов, также использовались крышки от ящиков от снарядов, с целью проиллюстрировать для жителей Западной Украины ощущения, состояния жителей Восточной Украины».

 ГАННА ТОРГАЄНКО, автор виставки «Маріуполь на межі»:

«В нашей выставке есть портреты, есть натюрморты, есть пейзажи, мы показали судьбу некоторых зданий.  Здания как и люди, могут умирать несколько раз, могут быть обстреляны, они несут в себе историю, мы хотим и это донести до вас. В этих зданиях погибали люди».

Окрім Маріуполя  на картинах також зображені і передова, і самі бійці АТО. Автор проекту розповідає,  назву обрали не випадково, адже Маріуполь знаходиться на межі війни та миру. А для жителів цього міста кожен день є непередбачуваним.

ПЕТРО ГРИЦЮК, автор проекту, художник:

«Вони приїхали показати, те що відбувається там, для того, щоб в нашій свідомості десь було розуміння тих подій, оскільки ми дещо так віддалені від тієї території, вони приїхали показати той Маріуполь, який якраз зараз знаходиться на межі війни і миру, на межі добра і зла, показуючи ці світлини, дають усвідомлення тих подій, дають  усвідомлення тих переживань».

В рамках проекту також відкрили і  виставку «Маріуполь між миром і війною». Тому в обласному краєзнавчому музеї, усі охочі можуть переглянути художньо розмальовані гільзи боєприпасів, які оздобили художники із Києва та Маріуполя.

залишіть коментар