У Тернополі розглянуть петицію «Про відокремлення освіти від релігії»

Автор:     Опубліковано: 31 Травня 2016 о 18:52    894 переглядів

У Тернополі менш, як за 4 доби необхідну для розгляду кількість голосів набрала петиція «Про відокремлення освіти від релігії». Ми вирішили запитати мешканців міста, як вони ставляться до пропозиції не викладати християнську етику у школах.

ЯРОСЛАВ РОМАНОВИЧ:

«Знаєте, якщо, хто таке запропонував? Мені дуже дивно, щоб відмінити уроки християнської етики. Це не те, що є глупство, це є дикунство. Але в нас все можливо».

СОФІЯ:

«Вважаю, що християнське виховання має бути базовим. Може навіть зробити його необов’язковим, не оцінювати його, але це має бути в школах».

НАТАЛЯ:

«На мою думку, це не є обов’язковим».

ГАННА:

«Дітей треба з маленького привчати до етики, до християнської, в тому числі. Щоб дитина розуміла – що можна, що не можна, щоб не літало. Я рахую, що треба, такі уроки потрібні».

РОМАН:

« – Мені здається, що це неправильне якесь рішення. Звичайно, кожен має мати своє бачення, але це непотрібно робити.

– Тобто Ви б не підтримали таку петицію? 

– Ні. І батьки, я думаю, теж були би проти. Ну, мені так здається. Ну, в кожного, звичайно, своя думка».

ІГОР:

«Та як ставлюся? Ніяк. Це неможливо таке, нехай діти вчаться. Мусить бути в школі, по-любому».

ЮЛЯ:

«Можливо тоді зробити факультативний урок. Справді, мабуть, не всі християни. Є в кожного вибір свій, але це наша віра, це наша релігія. Ще Володимир хрестив Україну в християнському руслі і я вважаю, що потрібно. Обов’язково потрібно».

МИРОН:

«Та я знаю… в мене були уроки християнської етики, я не маю нічо проти. Але це має бути, як сказати, не добровільно-примусово. Це понятно, що можуть бути і мусульмани, і євреї там, туда-сюда. Може, комусь це не подобається? Тобто це має бути як факультатив, я вважаю так».

Автор цієї петиції, а також юрист – Тетяна Семусь розповіла, проблема не в християнстві, а у тому, що викладаючи такий предмет у школах, порушують конституційні права громадян України.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ, автор петиції, юрист:

«Питання не тільки в освіті. Питання в медицині, питання в тому, що в кожному кабінеті державної влади в кожному вестибюлі будь-якого медичного чи навчального закладу присутня символіка релігійна. Це виключно. Це нонсенс. Конституція говорить прямо – це заборонено. В жодному випадку автори петиції не сповідують і не закликають до атеїзму. Ні. Навпаки – ми закликаємо до толерантного ставлення до будь-яких релігій, до толерантного ставлення до представників будь-яких  релігій і поваги до тих, хто не сповідує ці релігії».

Тетяна Семусь каже, перед тим, як писати петицію, вона із однодумцями вже зверталась в міське та обласне управління освіти і науки з тими ж проханнями та зауваженнями, які містяться в петиції. І отримала відповідь про кількість годин християнської етики під час навчання.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ, автор петиції, юрист:

«При цьому вказується, що він є факультативним, однак під час формування взагалі, позиції своєї правової стосовно засилля і порушення Конституції України закладами освіти є саме те, що називається факультативом має місце посеред уроків. Не нульовим і останнім, а 2-м, 3-м, 4-м, коли це повноцінний урок, на який якщо дитина не йде – вона не має куди подітись, їй не дають альтернативи».

У міському управлінні освіти і науки розповідають, замість уроків християнської етики діти можуть бути в бібліотеці чи індивідуально спілкуватись з вчителями. Адже в Тернополі лише у 2-х школах «Основи християнської етики» вважаються уроком. А в решті – це курс за вибором.

МИКОЛА НИКОЛИН, заступник директора Тернопільського центру науково-освітніх інновацій

«Це курс, який вибирається, як я сказав, класом і ставиться до розкладу, але він є із, так званого, шкільного компоненту. Тобто навчальний план складається з 3-х частин. В 1-й частині – це загальнообов’язкові по всій державі предмети, далі – обов’язкові для певного класу по школі предмети і предмети, які вибирають самі учні. Так от курс за вибором у нас вивчає по місту 15 511 учнів, що складає 62,2% від загальної кількості школярів».

Микола Николин каже, християнська етика обрана для вивчення на правах більшості та затверджена Міністерством. Її програма затверджена Міносвіти у 2011 році і має міжконфесійний характер.

МИКОЛА НИКОЛИН, заступник директора Тернопільського центру науково-освітніх інновацій

«Ця програма  має, крім міністерського грифу, що безумовно важливо для держави, також благословення ієрархів 7-ми церков. У нас є рішення обласної і міської ради, прийняте у 2014-му році також у липні, яким рекомендовано здійснювати вивчення «Основ християнської етики», згідно із тією державною програмою у всіх класах від 1-го по 11-й».

Ми запитали в освітян і про те, чи оцінюють знання дітей з християнської етики.

МИКОЛА НИКОЛИН, заступник директора Тернопільського центру науково-освітніх інновацій

«Оцінки можуть ставитися, а можуть не ставитися. Тобто це за рішенням педагогічної ради у 5-х-11-х класах, якщо цей клас вивчає його,як предмет. Тобто він поставлений у розклад»

Автор петиції ж  підкреслює, проблема ширша, ніж її сприймають.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ, автор петиції, юрист:

«Мені дуже неприємно, що зі всього звернення, яке містило, декілька пунктів виокремлено чомусь і поширюється інформація, лише про християнську етику. Питання християнської етики в петиції є абсолютно побіжним, якщо уважно прочитати текст петиції, він посилається в першу чергу на вимоги Конституції, які чітко встановлюють те, що держава відокремлена від релігії, школа відокремлена від релігії і ці норми порушуються. І далі йде перелік того, чим ці норми порушуються і предмет «Християнська етика» йде одним через кому з цих порушень».

  • викладання придмету “Християнська етика” у школах це абсурд!!! Забороняється навёязувати релігію у будь яких формах у школі, а тут щей таке безглуздя виставляється як обовязковий (допустимий) предмет у школі. Ні, це не допустимо! Діти повинні самі вирішувати у що ім вірити, а у що – ні!!

залишіть коментар