У Тернополі вандали руйнують кам’яний сад

Автор:     Опубліковано: 31 Травня 2016 о 18:46    717 переглядів

У Тернополі активізувалися вандали. «Сонячне дерево», дощові сітки, водограї… Цього разу вони взялися за кам’яний сад, навпроти замку.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат Тернопільської обласної ради

«Ми зробили тут таку, на камені вибили тризуб наш. Ну і  я, десь тиждень тому, приїжджаю і з жахом дивлюся, що хтось його кинув. От, от воно стоїть. – Ну, а таке, що він сам впав не може бути? – Нереально! Нереально тому, що його навіть, як би то сказати, ні вітром, це чисто спрямовано, при чому навіть не один, один би цього також не зробив».

Олександр Башта запевняє, це зробили спеціально, адже, окрім того, що камінь великий, встановили його надійно.

 ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат Тернопільської обласної ради

«Страховка стояла. Ну і бачиш, ну нахилився би він, но не впав би. А тут просто викинутий».

Нагадаємо, близько року тому Олександр Башта вирішив відновити рокарій. Робочий процес, розповідає, тривав кілька місяців, спершу застелили робочу ділянку агроволотном, потім засипали карпатською галькою й оздобили великим камінням.

 ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат Тернопільської обласної ради

«Рік тому така виникла ідея відновити оцей кам’яний сад. Його заклав ще наш попередній мер Роман Заставний, за що йому також в якісь мірі дякую. Було з чого працювати. Ну і вирішили зробити такий правдивий рокарій – кам’яний сад. Ну тут він такий симбіоз, бо кам’яний сад – це чисто камені, а тут є і рослини, і кам’яні споруди».

Тернопільський рокарій особливий тим, розповідає Олександр Башта, що окрім каменів із вирізьбленими малюнками, тут росте чимало декоративних рослин: троянда, туя, барбарис, ялівець, тис.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат Тернопільської обласної ради

«Хотілося би звернутися до тернополян, щоб по-перше, хто не усвідомлює того, хоча б не нищили».

залишіть коментар