У Тернополі відбудуться «Наукові пікніки»

Автор:     Опубліковано: 20 Травня 2016 о 20:46    255 переглядів

Досліди з хімії, фізики, біології, а також цікаві експеременти демонструватимуть в Тернополі науковці чи не з усієї області. Команди будуть представлені з педагогічного, технічного, медичного університетів, Галицького коледжу, а також з Чорткова, Бережан, Заліщиків. Завітають і науковці з інших областей України.

ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА, координатор «Наукових пікніків» в Тернополі:

«На Театральному майдані, 22 травня з 12 по 18 годину, буде більше 500 експериментів, також зареєструвалися на даний момент 38 команд».

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації:

«Цього року із державного бюджету, під даний захід заплановано виділити близько 100 тисяч гривень, що дуже тішить, тому що це не лише наш обласний, це показує, що проект росте, проектом зацікавлені не лише в нас області, але й в межах України. До нас приїжджають люди з різних областей України, цікавляться, значить їм це десь зацікавлено. Якщо минуло року, це було фінансування в півтора рази меншим, то цього року побачили, що  проект діє, проектом зацікавлені».

З поміж іншого, організатори планують потішити учасників подарунками. Цікаві сюрпризи підготували і для глядачів.

МИХАЙЛО СИРОТЮК, громадський активіст:

«Це буде басейн з неньютонівською рідиною, закуплено майже 700 кг. крохмалю, буде бетономішалка, ми будемо це все змішувати, заливати у великий басейн і по цій рідині можна буде в прямому сенсі бігати, тобто це дуже буде крута розвага. Ми побачили це в Малайзії в Куала-Лумпурі».

Побачити на власні очі незвичні експерименти тернополяни зможуть безкоштовно. Деякі цікавинки, які готуються представити на недільному “Науковому пікніку” його учасники, нам уже вдалось побачити. Серед них і шматок неньютонівської рідини, і термоелектричний перетворювач – так званий елемент Пельтье. Також трансформатор Тесли й іграшковий автомобіль на інфрачервоному керуванні.

В рамках «Наукових пікніків» відбудеться і  науковий форум, триватиме він 3 дні. Участь у ньому візьмуть учасники  як з України, так і з-за кордону.

МИХАЙЛО СИРОТЮК, громадський активіст:

«Ми їх навчаємо, показуємо як це робити, передаємо досвід.  Дуже приємно, що Тернопіль є серцевиною даного заходу».

Організатори заходу запевняють, на “Науковому пікніку” кожен зможе почерпнути для себе багато цікавого.  А тому запрошують охочих  відвідати захід усією сім’єю .

 

залишіть коментар