У Тернополі відзначили День пам’яті та примирення

Автор:     Опубліковано: 10 Травня 2016 о 19:01    470 переглядів

8 травня в Україні відзначили День пам’яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової. Не оминули увагою цю дату і в нашому місті. Зокрема, аби вшанувати тих, чиї життя забрала війна, священнослужителі, представники влади та просто небайдужі тернополяни зібралися у Старому парку біля меморіалу «Поклик матері», де провели мітинг-реквієм.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Вони воювали під різними прапорами, але за свою домівку, за своє село, за своє містечко і за свою Україну».

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Сьогодні ми всі згадуємо полеглих. Ми будемо разом молитися у ці дні за те, щоб Бог прийняв їхні душі і щоб їм там було, на тому світі, легше. Але, напевно, головна наша молитва буде за те, щоб людство робило уроки, щоб кожен з нас робив уроки».

Прийшли на мітинг-реквієм і ті, хто був свідком подій Другої світової війни.

ВАЛЕРІЙ МАТВЄЄВ, учасник мітингу-реквієму:

«Я шестирічним хлопчиком в місті Дніпропетровську почув про те, що Німеччина капітулювала. І от, скільки я себе пам’ятаю, стільки перед моїми очима стоїть той феєрверк, та стрілянина, яка знімалася над Дніпропетровськом 9 травня. От вона в мене в пам’яті закарбувалася на все моє життя. Всі, всі цілувалися, обнімалися, вітали і плакали. А я ще не розумів, чого мама плаче». 

НАТАЛІЯ БАРДАШ, учасниця мітингу-реквієму:

«Как сейчас помню: я была студенткой стоматологического института. И ночью одна из девушек так зарыдала. Ну, а мы, конечно, все вскочили, ночью, это уже было под утро. Мы вышли, все-все, весь город, вышли на улицы. И целый день ходили, бродили, незнакомые, но все обнимались, все радовались, все целовались. Это было такое ликование».    

Не оминули увагою в цей день і новітніх Героїв, які віддали життя, захищаючи Україну у зоні проведення АТО.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я хочу низько вклонитися, так само, як ветеранам Другої світової війни, перед ними. І вклонитися перед матерями, дітьми, дружинами кожного солдата, котрий віддав своє життя у цій несправедливій війні».     

Також Степан Барна вручив кільком військовим відзнаки начальника Генерального Штабу Збройних сил України –  нагрудні знаки «Учасник АТО». Завершилося дійство покладанням квітів.

 

  • У Тернополі відзначили День пам’яті та примирення 8,05,2016р.
    Де мені знайти повний запис цього святкування.Чи можливо скинути мені на пошту

залишіть коментар