У Тернополі змагалися спортсмени з особливими потребами

Автор:     Опубліковано: 25 Травня 2016 о 19:09    905 переглядів

У Тернополі провели відбіркові обласні змагання в рамках IV-ї Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці та потерпілих на виробництві «Сила духу». У цьогорічних змаганнях взяли участь майже вісім десятків спортсменів-аматорів.

Проект «Сила духу» започаткували у 2013-му. Спартакіада об’єднує чимало людей, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві або отримали професійне захворювання, для прикладу, пневмоконіоз, його Мирослав «заробив» під час роботи у шахті на Донеччині.

МИРОСЛАВ, учасник змагань (Чортківський район)

«Працював у шахті 15 років майже, потім працював на різних роботах, але виїхав звідти, з Горлівки, у 14-му році у зв’язку із подіями на Сході, ну і вже два роки я тут проживаю. Другий раз приймаю участь у змаганнях. Потрібно влаштовувати, люди спілкуються між собою, спілкуємося».

На перший етап змагань прибули представники з усіх районів та міста Тернополя. Учасники пройшли випробування із семи видів спорту – армреслінгу, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу, шашок та шахів.

 ОЛЕГ, учасник змагань (Лановецький район)

«Представляю тут, буду грати шахи. – Впевненні у своїх силах? – Звичайно».

МИКОЛА, учасник змагань (Шумський район)

«Представляю вид спорту армреслінг. Цього року я вже третій раз на змаганнях, був в Ужгороді, але в Ужгороді не получилося, тільки 5-те місце було, 25 областей було».

ВАСИЛЬ, учасник змагань (Борщівський район)

«Це вже третій раз в мене, тертій рік, що беру участь. Торік друге місце взяв».

Проте учасники зазначають, це не стільки спортивний азарт, як можливість не залишатися із своєю проблемою наодинці.

БОГДАН, учасник змагань (м. Тернопіль)

«Обов’язково помагає. Бо якщо би тако духом впав, то би жити не жив. А так, як живеш, між людьми веселіше і за біль забуваєш. То так, що з людьми треба бути».

На Тернопільщині травмованих на виробництві близько 2,5 тисяч, зазначає начальник обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Федір Бортняк. Також додає, спортсмени-аматори, стали прикладом для наслідування і надихають людей з обмеженими можливостями.

ФЕДІР БОРТНЯК, в.о. начальника обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

«В нас, взагалі, всього в області є 8 відділень, представлені всі відділення. У 2013-му році, в нас приймало участь 11 спортсменів зі всієї області, сьогодні вже, слава Богу, їх є 77. Обмежень в нас немає абсолютно ніяких».

Привітав учасників спартакіади й міський голова Тернополя Сергій Надал.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Хоча змагання і проводяться для людей, які мають якісь певні фізичні вади, але впевнений, що кожен з вас має силу волі, силу духу, якій може позаздрити кожен. Ви сьогодні ще раз всім покажете, що спорт і здоровий спосіб життя це дуже важливо для всіх. Я дякую сьогодні також організаторам змагань тому, що сьогоднішній день це лишній повід ще раз привернути увагу до потреб і проблем людей з особливими потребами».

Переможці поїдуть на фінал змагань четвертої Всеукраїнської спартакіади постраждалих на виробництві «Сила духу», який відбудеться в Ужгороді у червні цього року.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!