У Збаразькому замку презентували потенціал області

Автор:     Опубліковано: 20 Травня 2016 о 20:44    234 переглядів

Збаразький замок, історична пам’ятка на Тернопіллі. Саме тут у перший день продовжив роботу Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest – 2016». Розпочали із офіційної зустрічі керівників міста та області з представниками іноземних делегацій,  дипломатами та партнерами Форуму.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Тернопілля стало на шлях реформування, шлях перетворення. І ми обрали сьогодні європейські цінності, це верховенство права. Сьогодні ваша участь дуже важлива є для нас, тому що ми повинні якомога більше сьогодні залучити інвестицій, залучити співпраці, для того, щоб ми могли розвиватися».  

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сподіваюсь, що добрим продовженням цього форуму стануть реальні справи, це не завершиться лише нашим спілкуванням. Тому що для нас сьогодні надзвичайно важливі не лише фінансові ресурси, які можуть прийти від ваших інвесторів, для нас сьогодні надзвичайно важливий той досвід, який мають ваші країни, ваші міста і ваші партнери, для того, щоб ми могли використати його для себе. Хочу сказати, що сьогодні на Тернопільщині, як ніколи, є унікальна ситуація, тому що є взаєморозуміння всіх гілок влади, взаємопідтримка, особливо стосовно сприяння розвитку бізнесу, стосовно створення нових робочих місць. І це необхідно використовувати». 

У відкритості до співпраці запевнили і представники іноземних делегацій.

МІХЕЇЛ УКЛЕБА, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Грузія в Україні:

«Очень важно, что в таком важном регионе для Украины как Тернопольщина развивались инвестиции. И, конечно, без активности региона это не состоится. И очень важно, чтоб на региональном уровне поощрять таким лидерам, активным людям, они вот активно это все организуют. Конечно, для нас очень важно, что Аджария здесь, наш регион, который имеет побратимские отношения с Тернополем. Республика Аджария наша – это очень успешная республика для Грузии, и в плане инвестиций, и в плане туризма, и в плане бизнеса. Поэтому, это сотрудничество очень важно».   

ЯНІНА-ЯДВІГА ОЖЕЛОВСЬКА, віце-маршалек Мазовецького воєводства Республіки Польща:

«Існує такий проект, як Польща-Білорусь-Україна. Ми можемо робити разом дзеркальні проекти. Ми також відкриті для проектів, пов’язаних з бізнесом. Зараз я пропоную перейти до конкретних кроків. Я маю запрошення маршалка Мазовецького воєводства для пана губернатора на туристичний ярмарок, який відбудеться у Варшаві».

Тим часом на території замку розпочалися панельні дискусії. Таких було загалом 7, проводили їх одночасно у різних приміщеннях. До прикладу, ось тут – платформа для ділового спілкування, присвячена стратегічним інвестиційним проектам на Тернопільщині. Свої напрацювання представив як Тернопіль, так і інші населені пункти нашої області.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку Тернополя:

«Ми сьогодні презентували інвестиційний паспорт Тернополя і потенціал міста Тернополя. Одночасно були презентовані, і в паспорті це відображено, проекти, які сьогодні місто готове реалізувати – це  спільний проект з районом по відновленню Тернопільського аеропорту і будівництву логістичних комплексів, це є будівництво інших логістичних комплексів у місті Тернополі, це є будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів, це є проекти, які спрямовані на створення виробничих потужностей в місті Тернополі».

ОЛЕКСАНДР ПОХИЛИЙ, голова Тернопільської районної державної адміністрації:

«Першочергові заходи по відновленню аеропорту – це відновлення злітно-посадової смуги, відновлення освітлення, закупівля автотранспорту і реконструкція двох терміналів пасажирських. Щодо кошторису – кошторис, відповідно, кожен інвестор може розраховувати по-своєму. Ми орієнтувалися на кандидатську дисертацію Ірини Струтинської – це директор Фонду стартапів при технічному університеті імені Пулюя. Орієнтовна вартість за її підрахунками – 158 мільйонів євро».

Натомість ось в цьому приміщенні обговорювали перспективи туристичної галузі Тернопільської області.

НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації:

«Спілкувалися про державну стратегію розвитку туризму, власне, про можливість розвитку ділового туризму на Тернопіллі, про можливість розвитку екологічного туризму. Це такі два пріоритетних види, одні з багатьох видів туризму на Тернопіллі. Реальні інвестиційні проекти, які розроблені нашими районами, громадами, які сьогодні представляються на Форумі, це є десь доказом того, що до туризму є системний підхід. Однозначно, я покладаю великі надії на реалізацію цих проектів».

Не оминули увагою на Форумі і бізнес. Зокрема, представили першу регіональну Стратегію розвитку малого і середнього підприємництва. Говорили, серед іншого, й про можливості агропромислового комплексу, об’єднані територіальні громади, енергозбереження та альтернативні види енергії.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Головне завдання будь-якого форуму такого спрямування – це налагодження контактів і створення робочих місць. Ми створили в минулому році більше 2 тисяч робочих місць. Наше завдання – в наступному році ще створити 2 тисячі робочих місць. Оце і буде конкретний результат – коли люди будуть мати заробітну плату, будуть мати роботу і будуть мати за що жити».

Нагадаємо, Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest – 2016» тривав 19 та 20 травня. Участь у ньому взяли близько 25 іноземних делегацій із майдже двох десятків країн.

 

 

 

залишіть коментар