В Україні стартував призов на строкову військову службу

Автор:     Опубліковано: 5 Травня 2016 о 19:22    410 переглядів

5 травня в Україні стартував черговий призов на строкову військову службу. Відповідно до указу Президента, триватиме він до 30 червня. Як і раніше, призиватимуть юнаків віком від 18 до 27 років. Втім, для комплектування військових частин та підрозділів відправлятимуть лиш тих, кому виповнилося 20.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Юнаку виповнилось 18 років – це не значить, що не треба йти до призивної дільниці. Все одно призивна комісія буде розглядати його як призовника. Буде надана або відстрочка по навчанню, ні – то за сімейними обставинами. Якщо він не користується жодною відстрочкою у відповідності до Закону України про військові обов’язки і військову службу, статті 17, тоді, за поданням голови районної призивної комісії йому буде надана відстрочка до виходу нового Указу Президента». 

Зі слів Олега Денисюка, на Тернопільщині на строкову військову службу мають намір призвати близько 500 (п’ятиста) осіб.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«На відміну від попередніх років, в цьому році більшу частину призовників ми будемо направляти до навчальних центрів. Навчальних центрів наших, Західного регіону – це є Старичі. Основна маса піде служити в навчальні центри в Старичі, де після здобуття військово-облікової спеціальності будуть направлятися на комплектування частин та підрозділів різних формувань. Наприклад, будь то повітряні сили, будь то, скажемо, частини центрального підпорядкування».

Також, зазначає Олег Денисюк, цього року відновили призов строковиків до лав Державної прикордонної служби.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Починаючи з весни 2016 року, ми будемо направляти в учбові підрозділи. Учбові підрозділи будуть готувати для прикордонних військ своїх спеціалістів. Підготовка буде здійснюватись в навчальних центрах міста Черкаси та міста Хмельницький. Після чого вони будуть направлятися на кордони, але Західного регіону. Я хочу на цьому саме акцентувати увагу, що вони не будуть відправлятися на Схід України, в Луганську, Донецьку область, там, де кордон не відновлений на сьогоднішній день».  

Термін строкової військової служби наразі становить 18 місяців.  Особи, які здобули повну вищу освіту, служитимуть менше – близько року. Перед початком та після звільнення зі служби строковики отримуватимуть матеріальну допомогу в розмірі двох та однієї мінімальної заробітної плати відповідно. Також, каже Олег Денисюк,  під час служби за призовником зберігається його робоче місце, посада та мінімальний заробіток.

 

залишіть коментар