Військові капелани Тернопільщини розповіли про свою роботу

Автор:     Опубліковано: 11 Травня 2016 о 19:00    393 переглядів

Капеланська служба Тернопільщини нагородила орденами «За служіння Богу і Україні» тих людей, які протягом двох років допомагають українським захисникам.

 В’ЯЧЕСЛАВ КІЗІЛОВ, старший військовий капелан Тернопільської області:

«Особливо капеланська служба хоче подякувати тим людям, котрі дійсно були не байдужі до тих чи інших питань, коли ми їх вирішували і це наш обов’язок, знаєте, вже, здається, такий час, ну про війну мало говорять, але все одно ці люди заслуговують хоч на крихітку уваги. І я впевнений, ми цей обов’язок повинні виконати».

 АНДРІЙ ЛЮБУНЬ, нагороджений орденом  «За служіння Богу і Україні»:

«Я дякую Господу Богу, що він дав мені таку можливість послужити Богу – в першу чергу, Церкві, хлопцям.  Для мене це що? Моє служіння, тут на землі, відзначили, але дай Боже, щоб там, Бог колись мене відзначив – це саме головніше. А це хлопців нагорода, по суті, бо тому що я все ж таки приїжджаю додому, я в сім’ї, в родині, а вони там, в бліндажах сидять і кожен день є загроза життю».

Капеланська служба Тернопільщини сьогодні складається з понад 30 священнослужителів. На важливості їхньої роботи наголосили і духовенство, і представники влади.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Звичайно, Всечесні отці, вам важко нести ось це служіння, тому що по-перше вас цього ніхто не вчив. Ви самі вчились на власному досвіді, ви змогли зрозуміти ось цю душу солдата, її підтримати, укріпити, направити – це дуже великий подвиг, я вами, отці, щиро, дуже пишаюсь».

 СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Для мене надзвичайно важливо, як голови державної обласної адміністрації, що наші хлопці, котрі там перебувають, вони відчували підтримку духовенства і те, що в багатьох обставинах, в окопах, ми зустрічалися з нашими отцями, також не планово – це було показником того, що ніхто нікого туди не заганяв, а всі йшли туди, бо це був поклик душі і серця».

Окрім надання духовної підтримки  на передовій, військові капелани спільно з волонтерами допомагають бійцям продуктами, спорядженням,  медикаментами.

 В’ЯЧЕСЛАВ КІЗІЛОВ, старший військовий капелан Тернопільської області:

«Кожен священик став як батьком, як порадником, розумієте, знаходить потрібні слова, у ту чи іншу хвилину і були такі ситуації, коли священик мав їхати додому, але потім просто дзвонив і казав : «- Я залишаюсь ще на місяць, – Чому? – Тому що тут є потреба»  – Ось це дуже важливо».

Військові капелани працюють не лише в зоні АТО, але й беруть участь у суспільному служінні, в тилу, додає В’ячеслав Кізілов. Вони допомогають бійцям, які повертаються зі Сходу «встати на ноги», сприяють у вирішенні психологічних проблем.

залишіть коментар