За перший тиждень роботи призовних комісій в області вже розшукують 2000 осіб

Автор:     Опубліковано: 16 Травня 2016 о 18:59    540 переглядів

5-го травня в Україні розпочався призов на строкову військову службу, який триватиме до 30-го червня. Військовий комісар області наголошує, в першу чергу строкова військова служба покликана навчити молодих людей захищати свою Батьківщину.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«І тому, на сьогоднішній день, держава чекає наших громадян, яким від 18-до 27-ми років для того, щоб навчити фахово захищати Україну. Захист України починається не тільки зверху, а починається з захисту сім’ї, захисту свого населеного пункту і потім в цілому захисту України».

Грошова компенсація за вступ на службу в Збройні сили України становить 2900 гривень, а це на сьогодні 2 мінімальних зарплати. У військкоматі наголошують, строковики ні в якому випадку не можуть брати участь в бойових діях, в тому числі, долучатись до Антитерористичної операції.

ПЕТРО СИРКО, заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Виклику підлягає на призовні комісії за область 16,5 тисяч. Як сказав комісар, відправці підлягає біля 500 чоловік із цих 16,5 тисяч. Це всього-на-всього 3 %. За перший тиждень роботи районних призовних комісій в нас в розшуку вже 2000 осіб – не з’явилися за перший тиждень роботи районних призовних комісій».

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Наполегливо ще раз хочу переконати, в першу чергу, батьків, щоб не заставляли своїх дітей порушувати Адміністративний Кодекс України і чинне законодавство. І до керівників підприємств, які намагаються приховати тих людей молодих, які не служили строкову службу. За ними зберігається місце робоче і вони після служби в Збройних силах  України, після строкової служби повертаються на своє робоче місце».

Військовий комісар каже, якщо раптом у когось виникають проблеми із поверненням на роботу після строкової служби чи участі в бойових діях, то потрібно звертатися у військкомат. Таку інформацію обов’язково розглядають, захищаючи права військовослужбовців. Щодо служби за контрактом, то тут з’явились деякі зміни.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Військовозобов’язані, які проходили військову службу, мають досвід проведення Антитерористичної операції і по нашим канонам зараховані в оперативний резерв №1 можуть призиватись на військову службу за контрактом безпосередньо в військові частини. Командир військової частини дає письмову згоду, військовий комісаріат готує документи, йде заключення контракту без навчального центру. Без навчальних військових частин».

Також без навчання у військових центрах на службу за контрактом можуть йти ті, в кого є відповідна освіта чи спеціальна підготовка, зазначають у військкоматі.

 

залишіть коментар