У Тернополі медики бригад швидкої допомоги демонстрували свої вміння на практиці. Вже вшосте відбулись обласні змагання бригад швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Участь у заході взяли 18 команд: 16 – районних бригад та 2 – з Тернополя.
МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:
«Виступають нові бригади, багато є з пунктів, тобто не з райцентрів а з пунктів швидкої допомоги, навіть є фельдшерські бригади і по місту Тернополі виступають дві бригади, де працюють працівники, яким по року, по два – працюють».
Мета змагань – закріпити теоретичні знання медиків на практиці. Також бригади обмінювались і своїм досвідом з колегами, розповідає Михайло Джус.
Оцінювали конкурсантів судді – викладачі медичного університету та працівники швидкої допомоги, які перемагали у подібних заходах як в Україні так і за кордоном.
Студент Тернопільського державного медуніверситету Роман Гук виступив в ролі потерпілого, в якого почалась артеріальна кровотеча. Юнак зізнається бере участь у такому заході вперше.
РОМАН ГУК, студент-медик:
«Я люблю дуже багато ефектів, я вмію гарно грати ролі, я люблю пустити кров, я люблю, щоб так все було ефектно».
ГАЛИНА ЦИМБАЛЮК, старший суддя змагань:
« Команди працюють по дві, в нас є 18 команд, значить ми маємо прийняти 9 етапів на даному конкурсі і оцінюємо по основних параметрах сортування і надавання допомоги, тобто співпраця з МНС, як команда вміє відсортувати і за короткий проміжок часу – 10 хв. Знайти і діагностувати всіх постраждалих, а тоді викликає додаткові бригади і як надає допомогу, поки немає більше нікого, поки вони працюють самі. Працюють окремо фельдшерські і окремо лікарські бригади».
Щодо самих учасників, то вони зізнаються, попри усі труднощі, такі заходи приносять їм багато користі.
СНХ: ВОЛОДИМИР МОСПАНКО, учасник змагань
«Маса адреналіну, маса задоволення, досить цікава, файна організація, тільки трошки погода підвела, а в загальному все дуже прекрасно. – Спасли людей? Всіх? – Постаралися, я всією інформацією не володію, але практично спасли всіх».
До слова, цьогоріч на змаганнях було 4 конкурсних завдання: «аварія», «отруєння», «вибух» та «кардіологія».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.