З 1 липня примусово призначати підприємство з надання комунальних послуг для мешканців багатоквартирних будинків, які не визначилися, чи створювати їм ОСББ – не будуть. Таке рішення нещодавно прийняли депутати Верховної Ради.
Якщо співвласники багатоквартирного будинку не встигнуть чи не захочуть створити ОСББ до 1 липня, то вони отримають управителя, який переможе у відповідному конкурсі. До того ж часу, послуги їм і надалі надаватиме обслуговуюче підприємство. Відповідну поправку до Закону «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку» прийняли депутати Верховної Ради України.
СЕРГІЙ ЛУПАК, керівник громадської спілки «Рада голів ОСББ» м. Тернополя
«Що на період проведення конкурсу по вибору управителя, а даний конкурс ще у місті Тернополі ще не оголошений, він може бути оголошений 1 липня, що управління будинком здійснює та сама організація, яка й управляла будинком до проведення конкурсу. Тобто, якщо буде організовано конкурс, протягом двох-трьох місяців їхнім будинком управляє та сама організація, те саме приватне підприємство, яке й обслуговувало».
.Сергій Лупак пояснює, законопроект дає співвласникам право в будь-який момент розірвати договір з призначеним на конкурсних засадах управителем будинку.
СЕРГІЙ ЛУПАК, керівник громадської спілки «Рада голів ОСББ» м. Тернополя
«Може бути призначений управитель недоброзичливий, а цим Законом передбачається, що коли мешканці навіть після 1 липня не створять ОСББ і їм призначать управителя, вони вправі створити ОСББ і протягом двох місяців повідомити управителя про те, що в них створена дана юридична особа і вони розривають з ними угоду по управлінню будинком. Тобто, якщо їм не сподобалося форма управління з тим самим управителем, вони вправі вибрати також іншого управителя, не створюючи ОСББ».
У конкурсі на обслуговування багатоквартирних будинків можуть брати участь усі підприємства та організації, які здатні надавати відповідні послуги.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.